Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hláška po vyplnění formuláře a přesměrování

Zdravím, mám html formulář, kdy mi po vyplnění vyvolám hlášku že data byla odeslána, ale už mi zůstane pouze ta stránka. Nmeůžu přijít na to, jak se přesměrovat zpátky. Jsem začátečník v php. Chtěl bych aby se zobrazilo, data saved, a přesměrovalo mě to zpátky.

$sql="INSERT INTO sptm VALUES ('$latitude','$longitude',null, '$jmeno', now(), '$zprava')";

$vysledek = mysql_query($sql);

if ($vysledek)
{

echo "data saved";

}
else
print "sorry";

mysql_close($pripoj);

?>

Ne že by stránka přesměrovat nešla, ale je víc přijatelnějších možností:
- kód se zápisem do databáze vložit do stránky, na kterou chceš (otestovat tam na začátku, zda se bude zapisovat) a směřovat na ni submit formuláře (asi to bude ta samá)
- zůstat na stránce a zapisovat Ajaxem, zobrazit hlášení podle odpovědi
- kód nechat v tomto stavu, jenom dát nějaký button, aby si uživatel po přečtení a kliknutí skočil znovu na formulář sám