Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vodotěšný telefon IP*8.Bez záslepek. Jak docíleno.+ Ohledně slané vody.

Mám takový dotaz ke smartphonu. Je vodotěsný (dokonce i v testech a recenzích to ověřovali). Ve specifikaci má IP*8. A mě udivuje, že nemá záslepky konektorů. Předchozí model byl IP*7 vodotěsný, ale na microUSB3.0 konektoru měl záslepku. Mě zajímá jak je docíleno, že nemusí mít záslepky a že je to rovnou vodotěsné přes obnažené kontakty. (Jack 3.5 je v obou případech obnažený)

Samo sebou se píše, že slaná voda by byla problém, že konektory nejsou chráněné proti oxidaci. Jak v praxi by to vadilo? Když třeba mobil krátce bude pobývat ve slané, stačí ho pak nechat v neutrálné vodě na léčebné kůře? Nebo je to smrťák? Nebo to v praxi vadit nebude? Jak moc tohle přežije?

Pokud budou konektory utěsněny zevnitř, pak se tam voda nedostane, ani když budou otevřené.
A zajištění proti oxidaci? Stačí, když budou kontakty z materiálu, který neoxiduje.
Určitě bych jej nekoupal v moři a po vytažení nepřipojil na nabíječku.

nedaj sa pomýliť reklamou,norma iP xx hovorí len o krátkodobej vodeodolnosti,o skutočnej vodotesnosti hovorí dodatková norma a označenie T xx ,ktorá definuje vodotesnosť,jej stupeň a možnosti trvalej práce pod vodou a v prostredí so zvýšenou a trvale vysokou vlhkosťou,normu Txx nemá ani jeden z bežne predávaných telefonov,majú len odolnosť voči krátkodobému namočeniu obvykle do sladkej vody,nie do morskej....