Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Antivir

Jéje, když už jsem tu. Koukám, jak všichni radí zbavit se Nortona:)sakra, proč ho ještě mám?:)Je lepší jako první odinstalovat Norton a pak nainstalovat nový?Nebo je to jedno?A jaký je asi tak nejlepší?

Ono, docela dost ludi ma vyrazku na zadku a ono to tak docela dobry nie je. :-D Skutocne skuste pohladat na poradni, prepnut sa z admin uctu na standardny (ak to tak este nemate) a skuste to bez AV tak mesiac. Myslim mesiac rozumne surfovat po nete. Mozno ani ziaden AVG ani iny AV nebudete potrebovat. ;-)

Neklikat na kazde blikatko, pecka pozerat z videa (mozno vam nahate zenske ani tak nehrozia), SPAM a nezname maily neotvarat, rozmyslat zdravym selskym rozumom (oblukom sa vyhybat linkom typu 100% Free Special Super Mega Giga Stuff a pod.), crack hladat pod LiveCD linuchom alebo si SW kupovat.

jakékoli připojení ven na net zásadně pod uživatelem bez administrátorských práv.
admoša si nech jen na instalace a nastavení.
a pokud se chceš ještě s větší jistotou vyhnout potřebě antiviru, používej normální prohlížeč (firefox nebo operu), na msie zapomeň. teda pokud nemáš vistu, tam je to jinak.

zmíněný norton je nenažraný moloch, obvykle je předistalovaná oem verze na chvíli zdarma, která obsahuje balík programů (a pak hledej co ti vlastně něco blokuje).
pokud antivir potřebuješ ať vidíš že běží, vem cokoliv zdarma (avg, awast). lepší jsou za prachy (nod32).

většina nákazy dnes už pochází ze strany spyware, nebo si kliknutím na poslaný link nainstaluješ co nemáš. opět to řeší přístup na net jako obyčejný user.