Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Operační systém na nový Notebook

Chci se zeptat, jaký můžu nainstalovat operační systém na tento notebook ( Lenovo IdeaPad 320, 80XV00L1CK ). Nainstaloval jsem na něj Windows 10, ale po chvilce používání se objevovala modrá smrt. Tak sem zkusil nainstalovat Win 7, ale nemůžu najít kompatibilní ovladače s tímto windowsem.

- O jaky jde HW podklad Intel i5@7xxU + Nvidia jestli ano ovladace pro Windows 10 jsou ***zde***
- Jestli jde o CPU Intel I5@7xx, tak oficialne tato platforma (Kaby Lake) :!: Windows 7 oficialne nepodporuje (nechavam na overeni), kde na tvuj NTB patri Windows 10, modré obrazovky mas IMHO z instalace nekorektnich ovladacu, nebo SW, antivirus etc..

bez problémov W10 x64 bit.

Otestuj pozvoľna verzie a edície po 1703-1709 z ISO, logicky na Diskpart.exe - Clean, tj. vyčistený sektor zavádzača pevného disku.

Dúfam, a pevne verím, že reset v Biosu Jumperom, skrat pod CMOS peckou, či nastavenie Secure boot, Uefi - legacy a spol. nastavení pred samotnou inštaláciou, sa vieš v tejto oblasti smelo pohybovať, si zbehlý user, ako doma.