Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výměna HDD za SSD v notebooku

dobrý den, mám notebook Asus X55VD-SX065V a v něm HDD WDC WD7500BPVT-80hxzt3. chtěl bych ho vyměnit za ssd. Chci se zeptat, co vše k tomu budu potřebovat a kde zjistim rozměry toho aktualního disku v milimetrech, zda-li je to duležité, chci aby to tam pasovalo. aktualni HDD by měl mít SATA 3.0 Gb/s, mužu tam dat ssd SATA III 6Gb/s??? diky moc

Disk bude 2,5" SATA, vyska bud 7 nebo 9,5mm = neni co resit, vybrat si jakykoliv SATA SSD, vse to je 2,5" a 7mm (nizsi byt muze). Mate v notasu SATA II dle vseho, dnes pokud SATA je vse SATA III, ale to nevadi - je to zpetne kompatibilni. Sic nevyuzijete maximum co by ten disk umoznil, ale i tak to bude vyrazne sviznejsi nez s klasickym tvrdokolem.

zrovna jsem narazil na ten samsung EVO 500gb :D přišel jsem tady abych se zeptal zda https://www.alza.cz/samsung-860-evo-500gb-d5258008.htm bude pasovat, nemam představu o šířce. zda těch 10cm je stejne jak u toho HDD co mám ted... mam v planu si tento ssd koupit... předpokladam že vyměna nebude nijak obtižna podle toho co pišou na alze. mam vzadu kryt, pod kterým mám přimo hdd...