Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zpomaluje velký soubor počítač?

Dobrý den, 5 let mám notebook značky DELL, pracuji na něm téměř denně (kvůli škole). Poslední rok je hodně pomalý (nejen internet, ale i otevírání uložených souborů). Mám v něm uloženou jednu hodně velkou složku (42 GB, hlavně fotky a videa). Myslíte, že to může notebook zpomalovat?

zpomalovačů může být víc:
- hloupý antivir, především verze "internet security" které se pokouší špatně "chránit" všechno.
- časem nasbírané zbytečné položky a spyware v "po spuštění". chce to vypsat něčím normálním. stáhnout: ms autoruns
- velké vytížení cpu a paměti, taky zkontrolovat nulové vytížení obsluhy hw. stáhnout: ms process explorer
- může se hodit smazat zbytečné tisíce souborů v "temp", ve windows je na to funkce vyčištění disku.
- windows mají mít dostatečnou ram, 4gb je minimum.
- zkontroloval bych stav disku, stáhnout: crystaldiskinfo, nesmí se objevit žluté varování.