Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade pc 13-14 tis.

Ahoj, chtěl bych vás poprosit o pomoc při upgradu. Tedka budu investovat do pc 6-7 tis. (asi GPU), potom vyhledove za pul roku dalších 7 tis. (CPU, mozna RAM).
Dohromady teda 13-14 tis. na nový komponenty.

MOJE PC:

GPU - MSI R9 270 Gaming 2G
chladič - SilentiumPC Fera 2 HE1224
CPU - Intel Core i5-4590
Zakl. deska - ASUS H97-PLUS - Intel H97
RAM - Corsair Vengeance Low Profile Black 8GB (2x4GB) DDR3 1600
Zdroj - Fortron AURUM S 600W

Děkuju za odpovědi. Peta

1. grafika - tam je to bez debat

2. budes se muset rozhodnout, jestli ma cenu investovat dalsi prachy do tohoto PC nebo jit do noveho, coz bude logicky za o dost vic penez nez planujes

--- a. nove PC = nova deska, nove pameti, nove CPU

--- b. upgrade soucasneho = pridat tam jeste jednou 8GB RAM (2x4GB) na celkovych 16GB, + bych se porozhlizel po Aukru, jestli tam nekdo nebude prodavat za prijatelnou cenu stare CPU core i7 Haswell nebo Xeon Haswell 4C/8T (obdoba i7), takovy pocitac by potom mel pouze asi o 10% nizsi vykon nez Skylakovy core i7-6700 a to ti muze stacit jeste leta, ovsem aby se to vyplatilo, tak opravdu to chce najit prodejce, ktery by mel rozum a stare CPU nabidl levne. Kdyz se v soucasne dobe sem tam koukam po Aukru, tak ceny jsou naprosto prestrelene a v podstate se v pomeru cena/vykon vyplati porizeni noveho PC nez to skladat z bazarovek (lide jsou blazni, ze za takove ceny v bazaru nakupuji).

Poznamka pod carou: nepises nic o HDD, na system a programy je dobre SSD, pomuze to ve "vykonu" (load).