Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Objasnení příkazů

Dobrý večer.
Můžete mi říct co přesně udělají tyto dva příkazy po spuštění?

if defined PROCESSOR_ARCHITEW6432 (set reg="%systemroot%\sysnative\reg.exe") else (set reg=reg)

%reg% ADD HKCR\editor /ve /d "URL:editor Protocol" /f

Moc děkuji.

to je vyexportovaný tvar z registrů, pro soubor .reg, jen nahoře tomu chybí záhlaví jako "REGEDIT4"
dolní řádek máš proti svému úvodnímu dotazu navíc:

"URL Protocol"=""

.reg soubor se importuje přes: regedit /s soubor.reg

tvar pro příkazový řádek s reg.exe má formát jako ve tvém dotazu, viz help:

reg.exe add /?

příkaz reg.exe se víc hodí pro práci s jedním záznamem, import přes regedit je lepší pro přidání více hodnot do registrů.