Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CPU bottleneck

Zdravím všechny čtenáře :)

i5 -3570 3,4 ghz
Msi Gtx 1080 Oc Armor
Asus M8Z77-M PRO
2x kingston khx1600c9d3/8gx
SEASONIC zdroj S12II-520W

Přejdu rovnou k věci. Po 5 letech jsem se rozhodl na upgrade mašiny. Koupil jsem ssd+7200ot. hdd a gtx 1080.
výkon šel nepopsatelně nahoru a všechno se mi zdálo ok, než jsem zapnul Battlefield 1. 50-90 fps, vše Ultra a na 1080p.
Výkon grafiky jel zhruba na 60%, zatímco CPU samosebou, jelo nonstop na 100% a zažíval jsem krátkodobé poklesy fps a microfreeze při ostřejších bitvách. Usuzuji že mne aktuálně brzdí.
A tak se táži vás zkušenějších, jelikož hardware trendy nesleduji, s jakým procesorem spárovat tuto bestii abych z ní vyždímal maximum ? Dále bude zřejmě kvůli socketu potřeba vyměnit základovka že ?
Budget cca 10k.

Mockrát děkuji za jakoukoli pomoc a přeji hezký večer :)

Dekuji za odpovědi. Ale asi jsem tím “vyždímat maximum” otázku příliš specifikoval. Neexistuje i nějaká střední cesta ? Cpu+zakladovka= 12kcca ? Nebo je opravdu nejrozumější investovat těch 20 tis. A mít dostatek výkonu do budoucna ?

Možná bych zkusil nastavit FPS omezení na 50-60 fps podle vytížení procesoru, mam taky gtx 1080 a I5-3570k, a u cod bo3 jsem měl bottleneck od 115fps, nastavil jsem omezení na 100 fps a jede to v pohodě, mám 2K monitor