Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Chyba objektivu Nikon 1 Nikkor 10-30mm

Dobrý den přeji,

rád bych se vás zde zeptal na jednu věc.
Dnes mi na fotoaparátu Nikon 1 J1 s objektivem Nikon 1 Nikkor 10-30mm f/3,5-5,6 VR přestal právě právě tento objektiv fungovat.
Lépe řečeno funguje, ale neustále se snaží zaostřit -> neúspěšně.
Jako nejlepší popis problému přikládám odkaz na video, kde lze problém pozorovat a rovněž slyšet zvuk, který doprovází tuto závadu.
https://youtu.be/Qt2SNyXsD9I

Zajímá mě v čem může být problém a zda je objektiv KO.
Fotoaparát mám října 2013, objektiv jsem z těla fotoaparátu sundával max. 5x za celou dobu.

Děkuji za jakékoliv poznatky.

Ahoj, tak jen pro úplnost potvrzuji, že se jednalo o problém popisovaný v uvedeném odkazu.
Objektiv mi servis bezplatně opravil a při té přiležitosti mi ho stihnul i znovu rozbít. Takže po tom co mi přišel domů, putoval obratem zpět do servisu, kde ho už naštěstí po druhé zvládli opravit na výbornou.

Každopádně Karle Tobě patří velký dík za TIP.