Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vývoj mobilní aplikace živené z reklam

Ahoj,

má někdo zkušenosti s vývojem mobilní aplikace, která je živená pouze formou reklam?

Asi si od toho nepředstavuji rentu, ale nějaký drobný měsíčně?

Jaký reklamní systém použít?

Kolik se dá vydělat, řekněme při zobrazení 10 000 reklam za měsíc, existují pro to nějaký základní tabulky (ano vím, že to je dle aktuálního trhu, ale alespoň odhadem?)

Díky za odpovědi

Je to běh na dlouhou trať. Osobně bych doporučil za mírný poplatek verzi bez reklam. Pokud bude tvá aplikace dobrá a unikátní, vyděláš na tom víc než za reklamu.
1. potřebuješ získat dostatek uživatelů - to není otázka měsíců, ale let
2. spousta uživatelů bude blokovat reklamu
3. pokud bude reklama agresivní a bude se zobrazovat při běžném používání aplikace a zabírat kus životního prostoru, spousta uživatelů si vybere alterantivu bez reklam nebo s méně agresivní reklamou. Např. můj dialer je free s reklamou, ale reklama se zobrazuje jen když vlezu do nastavení. Jinak ji nevidím. Pokud bych měl reklamu pořád, letěl by z telefonu.
4. u reklamy se platí jinak za zobrazení, jinak za zhlédnutí celé reklamy a jinak za proklik. Pak je důležitá země, která reklamu uvidí - jiné jsou ceny v USA, jiné u nás.

Nevím, jak je to u mobilu, ale příklad z adsense:
10 000 zobrazení, z toho 300 prokliků ti dá nějakých 1300 Kč měsíčně