Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem reproduktory neodstíní GSM záření(mobilů) a "pípají" v blízkosti

Ahoj, koupil jsem si nové externí reproduktory. Bohužel mají problém, že v nich začne "cvakat (klapat morseovka)", když je v blízkosti mobil. Dělají to i jedny starší reproduktory. Nezáleží, zda je 3.5mm jack zapojen či ne.
Většina reproduktorů v notebooku, mobilech, tabletech to nědělá.

Mě zajímá:
-čím je fyzikálně způsobené tahle vazba
-proč to dělají, kde soudruzi šetřili, když spusta jiných repráků to nedělá
-nebo jsou nějaké specifické podmínky, že to dělají jen velké repráky? (délka kabelů, průměr repráku)
-jak to podomácku "zalepit", aby repráky v blízkosti mobilů

PS: má to jednu výhodu, předpovídá to budoucnost, protože mobil začne zobrazovat hovor asi o sekundu později.

dělá to zesilovač aktivní bedny.
mobil když vysílá (nejdřív sestavuje spojení) zvýší výkon na 0.5-1W. to už je dost na to, aby se to na vstupu zesáku mohlo detekovat jako am modulace a z bedny vylezlou pazvuky.
nejjednodušší bez laborování je dát mobil na jinou stranu.