Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Generátor nahodneho nazvu slozky

Ahoj,

Je možné vytvořit kód (nejlépe obyčejné cmd, který bych si uložil jako .bat), který mi vygeneruje jeden název složky ? Např. Mám ve složce 100 složek, každá má svůj jedinečný název a já chci vypsat jméno jedné z těch 100 složek

Děkuji za odpověď (pokud možno kód)

- Pres "PowerShell" l bych pouzil [Get-Random] ( = dej nahodny) prikazem typu pro nahodny vypis "nazev slozky" kuprikldu na disku pod C:\ :
* C:\ nahrad cestou kde jsou ty slozkyk vyberu, jako "C:\moje_slozky\100slozek".

Get-Random -InputObject (get-childitem c:\)

- Tak dej na konecny radek :

pause

- Nebo i Write host by sel pouzit (ceka na klavesu) :

Wrtie-Host

[TiP] ~Jestli nechces vysledek jen v consoli, muzes si nechat slozku zobrait v grid, staci jen za prikaz pridat GridView, coz ti da :
* Nepises kde se ma vysledek zobrazit, nebo zapsat, ulozit.

Get-Random -InputObject (get-childitem c:\)| Out-GridView