Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Slabý wifi signál v určitých hodinách

Zdravím,

môj wifi router je GR-724W a každý deň od cca 17:00 až do noci mám úplne pomalú rýchlosť internetu. Do tej 17:00 ide pekne svižne, nechápem to. Týka sa to len wifi pripojenia lebo káblový internet ide vždy rýchlo. Nie je to spôsobené ani nadmerným počtom pripojených zariadení. Stačí, že je na wifi pripojený 1 mobil a nestíha ani to. Skúšal som router aj reštartovať. Je pravda, že router je starší (cca 8 rokov). Wifi je samozrejme zaheslované, akurát som heslo dal mojej susedke (ona má ale vlastné wifi) ale nemyslím si, že to je príčina, pretože niekedy do tej cca 17:00 máme pripojených aj 3-4 zariadení a internet ide rýchlo. Rýchlosť merám na www.dsl.sk a pôvodný download by som mal mať 4 - 5 MB. Od tej 17tej cca mi to kolíše medzi 100kb - 2000kb. Máte nejaké návrhy na vyriešenie tohto problému?

Ďakujem za odpovede

Vyskusaj zmenit kanal. Existuje moznost, ze sused ma nastavenu wifi na tom istom kanali a ked ju intenzivne pouziva, tak klesa rychlost. V tomto specialnom pripade je jedno ako si daleko od routru, ci blizko, alebo daleko.

To je problem hrackarskeho routra, ze nevies na nom nic diagnostikovat.
Je to varenie z vody, takze vsetko musis riesit metodou pokus/omyl. Zacni od zmeny polohy routra, klienta, zmena sirky kanala, zmena normy, zmena kanala, pridanie/ubranie vykonu na routri alebo klientovi....atd.
Keby si mal nieco od UBNT alebo MT vedeli by sme na zaklade udajov z routra urcit presne pricinu problemu.

Neondej sa s nejakou rušivou interferenciou pôvodom z iných, okolitých žiaričov wifi signálu.

Práskni v smere svojho príjmu za anténu vyčnievajúcu z modemu pozdĺž rozfajčenú Al plechovku od 0,5l lahodného nápoja: https://androidportal.zoznam.sk/2017/02/navod-zlepsit-dosah-wi-fi-routeru-pomocou-plechovky/

Máš v ohnisku plechovice situovanú parabolu plastovej antény nasmerovanú na tvoj digitálny prístroj.

Vemeno…
Ale k věci tazatele - jak je popsáno výše, pokud to zlobí v poslední době, tak prověř, kdo okolo tebe má ještě wifi - s největší pravděpodobností se s někým rušíš na společném (nebo sousedním) kanálu. Nejjistější je prostě připojení kabelem…

Pozri sa ty po tej 17-tej, kto sa ti všetko pripája na tvoju WiFi (najmä ak píšeš, že si dal heslo susedke, ktorá sa možno na teba pripája a cez svoju sieť ťa "vycuciava"), potom si skontroluj, či tvoj kanál nekoliduje práve s tým od susedky.
Rada: vykašli sa na susedku, zmeň kanál, heslo, dobré zabezpečenie a uvidíš, že odrazu ti to pofrčí nadzvukovou rýchlosťou :-)