Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stránka na iso súbory windows 7

Dobrý deň, hľadám stránku kde by sa dalo stiahnuť iso súbor na inštaláciu Windows 7 Home Premium. Skúšal som pozrieť microsoft stránku, kde som zadal kód zo zadnej strany notebooku ale nezobralo mi ho, neviem prečo. Potrebujem najnovší iso súbor windows 7. Najlepšie z overenej stránky. ďakujem.

Což znamená, že OEM číslo na notebooku nebude se staženou verzí od MS fungovat, nicméně dají se najít na webu OEM verze Win různých výrobců, případně si ji vyžádej rovnou od výrobce když máš jeho číslo, a instalační soubor na HD z nějakých důvodů není/nefunguje.

OEM číslo na notebooku nebude se staženou verzí od MS fungovat

kdyby bylo na samolepce notebuku oem, tak ten kód fungovat musí.
je to jinak: ta mrchosoftí kontrola nedovolí přístup s oem kódem na ms download. (od win8 výš už s kódem neopruzují, protože uživatel nálepku nemusí dostat, jen ten link má časově omezenou platnost)
ale když už to má člověk staženo jinak [heidoc to taky tahá z ms], aktivace na oem kód pochopitelně funguje.

nicméně dají se najít na webu OEM verze Win různých výrobců

všechny jsou stejné - pokud to samozřejmě není záchranné dvd včetně firemních ovladačů a aplikací.

V případě HP je možné stáhnout potřebné soubory od nich. Asi před rokem jsem to zjišťoval, když jsem bratrovi měnil disk pro případ, že by recovery DVD už byla nečitelná (přecejenom udělali jsme je na noname). Doklikal jsem se tam tehdy přes FAQ (v angličtině) co dělat když recovery partition je nečitelná nebo HDD zničený a nemám disky pro obnovu. Nakonec jsem to nepotřeboval, tak nevím, jak by to probíhalo, ale ta možnost tam je.
Obecně bych nejdřív zkoušel stránky výrobce, ten je vaším obchodním partnerem u oem verzí, ne microsoft.