Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Otázka - upgrade pc, omezený rozpočet

Dobrý den, chtěl bych upgrade pc.

Aktuální komponenty

GeForce GTX 750 Ti a i3 6300.

Bohužel mám omezený rozpočet a mám na výběr mezi i7 7700k s GeForce GTX 750 Ti nebo i3 6300 s nějakou grafyckou kartou kolem 6500kč.

Moje otázka je která varianta je lepší. Potřeboval bych od vás názor mezi těmito sestavami.
Zmena predmetu, pôvodne: Otázka (los)

Záleží, co brácha hraje. Výkonnější to bude, ale jen proto, že by tam byla lepší grafika. Ideální kombinace je I7 7700k a k tomu minimálně GTX 1050Ti nebo gtx 1070.
Takhle je to nevyvážené. V každém případě se bude jedna komponenta /procesor/ nebo /grafika/ "flákat" Jestli to nemá ještě koupené, tak bych zvážil Ryzen 2400G.

To je tak náročná hra? Nemůže procesor zatěžovat i něco jiného? Každopádně je to dvoujádro se čtyřmi vlákny, takže když vezmeš I7 7700k, bude na tom daleko líp /4 jádra, 8 vláken/.
Zkus mu proskenovat systém programy AdwCleaner a Mbam, jestli něco nenajde. Jestli to budeš teprve všechno kupovat, tak vezmi raději osmou generaci. Třeba I7 8600K. Jakou má teď desku? Pokud podporuje I7 7700K tak je to jasné.

Nevím, jestli to dobře vysvětluju, ale celkově bude PC výkonem tak rychlý, jako jeho nejslabší článek.
Výkonná grafika+slabý procesor=špatně.
Výkonný procesor+slabá grafika=špatně.

Při koupi grafiky a procesoru bys měl ideálně dosáhnout toho, aby při zátěži byly procesor a grafika vytíženy na maximum, ne jen jedna komponenta a druhá jet na polovinu výkonu.