Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kde zohnat console cable pre eth RB

V poslednej dobe sa obcas trosku trapim s MT, musel som dokonca po rokoch viackrat pouzite netinstall (2x zatuhnuty router v cykle a raz neprezila brana upgrade z 5 na 6 RouterOS) a netinstall cez klasicky ethernet malokedy ide na 1x.
Poslednou zachranou pri poskodenych MT byva consola, ale vyrobcovia uz castu nepouzivaju klasicky serial, ale consolu robia na ethernetovy konektor. Bohuzial neviem na to zohnat kabel, navyse MT potrebujes pokial viem crossover, pretoze ked som sa naposledy skusal dostat s mojim kablom do klasickeho serialu na RB nenadviazal som spojenie (asi preto, ze kabel nebol cross).

Funguje to s kabelem pro CISCO. Já jsem si ho udělal podle tohodle zapojení (nejsem si jistý, jestli to je cross, asi jo):

DB9           	_____ RJ45
8 - oranz/bila (1____|
6 - oranzova   (2____|__
2 - zelen/bila (3____|  |
5 - modra      (4____|  |
5 - modra/bila (5____|  |
3 - zelena     (6____|__|
4 - hneda/bila (7____|
7 - hneda      (8____|

     RS232 female, wiring side
_________________________________
\                               /
 \ ---   Z/B   ZEL   H/B   MMB /
  \                           /
   \  ORA   HNE   O/B   ---  /
    \_______________________/