Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Led pásky

Dobrý den,
mám desku asrock z270 extreme4, na tu připojený ledky, konektor-rozbočovač-3 pásky 12v (cca 1x 52cm, 2x 28cm), pásky jsou RGB a stále jedou na nejnižší svítivost, nevíte jak se nechá zvednout? nebo bych musel mezi to přidělat dálkové ovládaní jako je klasicky ledky-přijímač a 240v do zásuvky?
Popřípadě děkuji za užitečné rady.

A ty tam mas zapojeny nejaky regulator svitivosti (rozumej potenciometr s regulaci proudu)?

Jinak snad paska sviti na svoji nominalni svitivost. Zvysovat proud hrozi prepaleni diod, maximalne je mozne snizit, vetsinou se dokazou rozsvitit i pri mensim proudu, akorat sviti min.

A kdyz zapojis jen jednu pasku bez rozbocovace, jake je svetlo?

Mne prijde, ze je ten rozbocovac nejakej blbej a jestli misto dejme tomu 12V pro kazdou pasku (za predpokladu, ze se pasky napaji 12V), tam neposila jen 4V.

Jestli to bude bez rozbocovace OK, tak snad jen na ten spesl konektor napojit jen jednu pasku a dalsi dve dat kazdou na vlastni molex konektor.

Ted nerozumim. K tem paskum nebyla redukce z molex na konektor toho pasku?

Nebo ze jsi nenasel to ovladani? Tak urcite neni az takovy velky problem libovolny regulator a zbastlit tam konektory.

https://www.czc.cz/airen-rpm-basic-regulator/95705/produkt

Musel bys to tahat z desky nebo nahradit molexem na zdroj.

Z druhe strany sehnat ten konektor a napajet si na nej kabliky nebo treba koupit tohle

https://www.czc.cz/primecooler-pc-afsc5-9v/48102/produkt

ustrihnout to pred tim odporem a ty konce dratku napojit na ten rozbocovac.

LEd napájaš priamo z dosky? Z akého presne konektoru? Ak je to vyvedené z nejakého konektoru pre ventilátor, ktorý býva väčšinou použitý na reguláciu otáčok, je možné, že nejde na plný výkon.
Pri Tvojej doske sa typ/použitie konektora ventilátora dá nastaviť v UEFI/BIOS-e...