Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 98

Koupil jsem pro 5 letého syna počítač a jelikož jsem ůplný antitalent tak potřebuji poradit.Potřebuji nainstalovat operační systém Windows 98 pomocí bootovacího CD popřípadě diskety. Prosím o radu kde tohle sehnat.Chtěl bych PC na starší hry a přehrávání DVD.Děkuji za pomoc.

Ne je to nějaký starý počítač a bývalý majitel mi psal že PC má zformátované harddisky a je třeba na něj nainstalovat veškerý požadovaný software.Včetně operačního systému a doporučil mi právě Windows 98. Tak nevím co stím nemám ho radši vyhodit.Neočekávám žádný zázrak.

Lol, to by bola sice legalna cesta, ale myslim ze by ten OS bol drahsi ako cely PC :-D Za Win98 by som asi dnes fakt uz neplatil a zohnal si to "nejak". MS nic nekontroluje da sa pouzit jedno cislo aj 1000x, aj ked nebude to legalne ale koho to trapi (ak to nie je v nejakej firme).

Pokud se v tom nevyznáš a nemáš s tím zkušenosti tak sehnáním instalačního cdčka to nekončí ale začíná. Pak budeš muset zjistit typ ovladačů a sehnat je na grafickou kartu, zvukovku a podobně plus vypořádat se s tím že na tom nejedou hry podle představ, že to možná nemá dvd mechaniku...

Doporučuji sehnat si známýho který ti to za úplatu dá dokupy a to cdčko s win98 už bude mít doma.Počítal bych cenu tak do 500.Jinak s tím pravděpodobně stratíš dost času.

Sezente znameho ktery to zprovozni za flasku, neni to nic tezkeho pokud to nekdo zna. Je-li to ale stary klumpr ktery utahne jen 98 tak na DVD se moc neteste... Mozna by stalo za to uvazovat o Win ME, pokud to ma CPU 300MHz a rychlejsi a treba 128MB RAM. Ja jsem resil neco podobneho, zprovoznoval jsem PC pro beh pres noc, je to Celeron 533MHz a 256 MB RAM; radeji jsem pouzil Win NT 4.0 (a legalni, kdyby to nekoho zajimalo...:puff:) a je to.

Jsem z Mošnova u Ostravy a o počítači jsem zjistil jen tohle . Procesor Intel Celeron MMX 400MHz, Paměť 256MB RAM, Harddisk celkem 7GB (rozděleno na více disků myslím C,D,E,F),Grafická karta 3DFX Voodoo 16MB RAM,Vypalovačka CD-HP CD Writen Plus 8000 Series,DVD ROM-Pioneer 4*Speed,Základní desku nevím to se musím podívat.

To je dotaz ňam ňam pro mně (ryba ve vodě). Při velikosti HDD (asi 6.4Gb)
bych tipoval, že v desce ani větší nebude fungovat, věřím původnímu majiteli
a EZ Drive bych nezkoušel. Pak bych tam vrazil DOS 6.22 + W95 OSR2 vzhledem
k využití Voodoo karty. Snad to není Vodoo Banshee, která měla 8 nebo 16Mb,
i to by se dalo přežít výměnou za 8Mb Voodoo1 za 50Kč z bazaru, jednu nám doma navíc.
Pak si kluk zahraje dost her přes Voodoo a budeš čumět i ty, patche jsou pořád na netu.
Takový TombRaider1, Quake1, Turok1, Screamer2 pod Glide prostě nemají chybu,
kvůli toho mám starý komp s 32Mb RAM furt k dispozici.
Ač jsi z Mošnova a od baráku mi tam jezdí bus, tak po nehezkých zkušenostech
už nejezdím nikde nic instalovat, ani když pro mě přijedou autem.
To neznamená, že nejsem přístupný domluvě.
Pro instalaci W95/98/ME stačí instalačku nakopírovat na HDD (mnoho výhod),
nastartovat komp z 95/98 diskety, přidat k ní předtím starého Volkova,
což je něco jako Průzkumník + pár souborů pro autostart a jedeš jak pila.

www.allbootdisks.com