Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Brother DCP-J105 - Tiskne špatně

Minulý týden jsem si koupil novou tiskárnu na tisk cca 200 stran měsičně. Již od počátku se však objevují chyby tisku - špatné zarovnání, viz. přiložený obrázek, kde jsem vyznačil chyby.
Nejedná se sice o nic zásadního, ale je nepřijemné abych tiskl nějaké formální veci takto (několik křivých řádků, křivá tabulka, apod.).
Zkoušel jsem čištění trysek, stejně jako několikrát zarovnání tiskové hlavy, ale problém se neustále vyskytuje.

Myslíte si, že se i tak může jednat o chybné nastavené, nebo se jedná o chybu tiskárny?

Děkuji.

Určite budú vadné iba cartridge (tonery). Otestuj iba čiernu, aby si vedel, ktorá je z nich vadná. Niekedy sa to stáva aj v lepších rodinách, mne vo firme z čias dávno minulých, detto. Dnes idem iba na laseroch v prípade textovej tlače. (Atrament je vhodný a nenahraditeľný iba na kvalitné foto).

Niekedy sa stáva, že toner, tj. dve piezoelektrické, metalické trysky majú výrobnú vadu vo firmware prípadne sú vadne zalisované v plaste náplne s ktorou si nedokáže poradiť SW korekcia.

Zarovnanie tonerov sa robí dvojitou kontrolou pri multifunkciách:

I. vytlačením vzoru na f; A4,
II. a obratom vložením tejto tlače do skenera k preskenovaniu tlače.

riadiaci SW sa postará o korekciu tlače tonerov nastoknuté "v sánkach".

Pokud jste čistil a zarovnával, pak ještě zkuste tiskárnu nechat odpočinout několik hodin, udělat zkušební tisk a případně proceduru zarovnání zopakujte. Pokud ani to nepomůže, reklamujte.
Mimochodem, nezapomeňte na registraci tiskárny na stránkách brother.cz, abyste získal třetí rok záruky zdarma.