Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak na sledovani vykonu serveru na dalku

Nazdarek vespolek.
Chtel bych Vas pozadat o pomoc s prozbou na vyber softu na sledovani serveru na dalku pomoci PC nebo i Android telefonu.
Jsem zacatecnik, soft co jsem nasel je hodne drahej, preferoval bych bud zdarma, mam nainstalovanej Windows Server a na nem .Net WEB kde chci docilit toho, abych mimo domov mohl sledovat jen zakladni vytizeni nepotrebuji vic jak -
HDD
CPU
RAM
TEPLOTY

Dekuji
Jeste posledni otazka, jestli mam operacni system treba Debian server v Hyper-V na tom samem serveru , jde sledovat jeho vykon zvlast ?

Konkrétně toto jsem nikdy nepotřeboval zjišťovat.

Jestli dodává nějaký specializovaný software výrobce serverové desky, který to zobrazuje vše na jedné "záložce" obrazovky aplikace,
můžeš si udělat úplně drobný prográmek.

Tento prográmek vyfotí obrazovku:

ScreenCapture sc = new ScreenCapture();
// capture entire screen, and save it to a file
Image img = sc.CaptureScreen();
// display image in a Picture control named imageDisplay
this.imageDisplay.Image = img;
// capture this window, and save it
sc.CaptureWindowToFile(this.Handle,"C:\\temp2.gif",ImageFormat.Jpeg);

A následně se na "foto" můžeš podívat čímkoliv, co se umí připojit.
Případně obrázek nahrát kdekoliv na nějaký web (a tam se jen dívat) :-)

- Za jistych okolnosti to nemusi byt vubec spatny napad ;-) , ale kdyz si vemu ze bych to mel pouzit na mém mini "NanoServer" nebo v pripade treba takového Ubuntu server bez GUI to muze byt tesi.

LUKAS
[TiP] ~ "PERFMON"
- "PerMon" (Performance monitor) je soucasti Windows/server snad uz od windows XP.
- Tudiz z tvé strany nepotrebujes delat zadnou instalaci, do "Performance Monitor" se dostanes pomoci prikazu (WIN+R) :

PerfMon

[82454-perfmon-png]

- Nasledovne se ti spusti performance monitor :
[82455-nastaveni-perfmon-png]
- Pri prochazeni nastaveni si urcite vsimnes vytvoreni vlastniho pocitadla, tam si nastav co chces sledovat.
- Nasledovne kdyz spustis PerfMon na jiném PC, ze kterého chces videt jak je na tom tvuj servr s vykonem, spustis "PerfMon" , nic nastavovat nebudes, jen kliknes na AKCE -> PRIPOJENI K JINEMU PC" kde budes mit 2 nabidky [LOCAL] a [VZDALENY], ty zvolis samozrejme vzdaleny (jeho IP adresu:+port)
[82456-pripojeni-perfmon-png]
* :!: Urcite bych doporucil se naucit alespon zakladni prikazy PowerShell, v pripade ze jde o servber bez GUI, jako v mém pripade u NANO SERVER ti to ulehci hodne prace.

[TiP] ~Vice o PerMon, tak jako ruzné postupy najdes na : https://technet.microsoft.com/cs-cz/library/2008.08.pulse.aspx

[GUI VARIANTA / grafické prostredi]
- Pouzit servis RDP (vzdalena plocha)
- Na tom serveru RDP povolis a na druhem se pres ten samy servis pripojis. RPD spustis prikazem :

Mstsc

[82457-rdp-png]

To je pravda ;-)
*Ale popravde, s variantou vzdalené plochy RDP jsem byl inspirovany prave prvnim prispevkem s plochou.

- Jinak pod UBUNTU Server (info pro LukasM) to jde i pres :

sudo run-parts --lsbsysinit /etc/update-motd.d

[82458-userver-jpg]
* Tak jako v PowerShell, vytahlou informaci (teplotu) muze dat do nejaké promnené ( function) treba $CPU-Teplota a tu vlozit do vytovrené smycky (treba pomoci foreach {}), dejme tomu ktera vypise $CPU-Teplota co 2s treba pres SSH.

ještě k tomu webminu, co všechno to umí pohodlně spravovat přes webové rozhraní, ideální pro takové klikače jako jsem já:)

Webmin
Backup Configuration Files
Change Language and Theme
Usermin Configuration
Webmin Actions Log
Webmin Configuration
Webmin Servers Index
Webmin Users
System
Bacula Backup System
Bootup and Shutdown
Change Passwords
Disk Quotas
Disk and Network Filesystems
Filesystem Backup
Initial System Bootup
LDAP Client
LDAP Users and Groups
Log File Rotation
MIME Type Programs
MON Service Monitor
PAM Authentication
Running Processes
Scheduled Cron Jobs
Scheduled Commands
Security Sentries
Software Package Updates
Software Packages
System Documentation
System Logs
System Logs NG
Users and Groups
Servers
Apache Webserver
BIND DNS Server
CVS Server
DHCP Server
Dovecot IMAP/POP3 Server
Fetchmail Mail Retrieval
Frox FTP Proxy
Jabber IM Server
LDAP Server
Majordomo List Manager
MySQL Database Server
OpenSLP Server
Postfix Mail Server
PostgreSQL Database Server
ProFTPD Server
Procmail Mail Filter
QMail Mail Server
Read User Mail
Samba Windows File Sharing
Sendmail Mail Server
SpamAssassin Mail Filter
Squid Report Generator
Squid Proxy Server
SSH Server
Webalizer Logfile Analysis
WU-FTPD Server
Others
Command Shell
Custom Commands
File Manager
HTTP Tunnel
Java File Manager
PHP Configuration
Perl Modules
Protected Web Directories
SSH Login
System and Server Status
Text Login
Upload and Download
Networking
ADSL Client
Bandwidth Monitoring
FirewallD
Fail2Ban Intrusion Detector
idmapd daemon
IPFilter Firewall
IPsec VPN Configuration
Kerberos5
Linux Firewall
Network Services
Network Services and Protocols
NFS Exports
NIS Client and Server
Network Configuration
PPP Dialin Server
PPP Dialup Client
PPTP VPN Client
PPTP VPN Server
SSL Tunnels
Shoreline Firewall
Shorewall6 Firewall
TCP Wrappers
Hardware
CD Burner
GRUB Boot Loader
Linux Bootup Configuration
iSCSI Client
iSCSI Server
iSCSI Target
Linux RAID
Logical Volume Management
Partitions on Local Disks
Printer Administration
SMART Drive Status
System Time
Voicemail Server
Cluster
Cluster Change Passwords
Cluster Copy Files
Cluster Cron Jobs
Cluster Shell Commands
Cluster Software Packages
Cluster Usermin Servers
Cluster Users and Groups
Cluster Webmin Servers
Configuration Engine
Heartbeat Monitor

Obecně platí, že možností je spousta.

Od instalace SNMP agenta, jehož hodnoty se budou sbírat někde jinde, přes různé lokální nástroje (Nagios, Cacti,...), až k profi věcem typu OpenManage (které fungují ovšem jen s Delly).

Sledovat výkon virtuálního stroje samozřejmě lze, a to jak na úrovni virtuálního stroje, tak na úrovni virtualizace.