Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Disk obsahuje data a chce naformátovat

Pánové. Jsem v nesnázích. :-( Ve stolním PC jsem měla tři disky 2,5". Na jeden jsem si ukládala data. PC jsem dala kámošce ale disky si nechala. Teď potřebuji nějaká data a ono to nejde. Disk chce systém formátovat a ve správě disků vidím jeho formát jako RAW. Na tomto disku nebyl systém. Chkdsk nelze použít. Co se stalo? Pomozte mi pls disk opravit. Děkuji.

takže oddíl je vidět? Pokud ano, zkus na něj pustit chkdsk.

Nebo ještě lépe - zanes disky ke kamarádce a zapoj je do stejného řadiče ve kterém byly. Je možné, že to byl nějaký raid nesmysl, a že organizace dat na disku je jiná. Třeba disky "zázračně" ožijí. V takovém případě jen vykopíruješ data.

Chkdsk jsem zkoušela jako první ale ten se na raw data nechytá. Ten easeus data recovery našel vše ale jak jsem již odpovídala, free verze k ničemu tak se jdu naučit krást. S kamoškou to je problém. Vydíme se jen na koleji a pc má doma. Pokusím se najít ten kraknutej easeus. V tomto jsem bohužel panna. :-[

místo blbých smajlíků se nech inspirovat vyhledáváním google:
https://www.svethardware.cz/photorec-a-recuva-jak-na-obnovu-dokumentu/29502-2
https://blogistak.wordpress.com/2015/01/12/zachrana-poskozeneho-oddilu-disku-testdisk/

ale když tu sama nedáš žádný screen z nějakého partition manageru, který by vysvětloval, v jakém stavu ten disk může být, je to těžké.
taky jsem na jeden odkazoval, reakce nula, tak co s tím.

Pokud potřebuješ něco jednorázově a urgentně, tak pohledej nějaké volné seriály nebo podobná videa. Používat cracky nedoporučuji, ale občas Google najde funkční klíč nebo dá použít klíč vygenerovaný na videu. Dobrý je také kamarád - "cracker", který s tím nemá problém a spouští podobné věcí na svém PC normálně, protože to "neobsahuje žádný vírus" :-D nebo naopak někdo znalý, co to dokáže spustit na virtuálním PC.

S test diskem neumím dělat. Je to dobrej software pro toho, kdo s tím umí. Pro mě a pro spoustu ostatních to je sračka. Na terminálu v linuxu umím dělat ale nerozumím těm postupům v test disku. A ten manuál co sem někdo dával do odpovědi je hovno. Nechápu proč sem někdo může dávat odkaz na něco co je manuál a nepodívá se na jakou debilitu odkaz dává. Tak to vzdávám a pokud se mi to nepovede dostat do neděle tak to dám do nějakyho servisu ať mi ty data vytáhnou.