Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s hardwarem (Nekompatibilita, zapálit?)

Dobrý den, před rokem jsem si začal kupovat díly na sestavování pc, bohužel pc jsem nikdy nedostavěl a speaker mi furt hlásí stejnou chybu, jde o toto: Basic memory 64K address check error/// ptal jsem se na czc.cz kde jsem kupoval desku a tam mi řekli, že deska (asrock fatality ab350 gaming mitx) má zastaralý bios, kde není podpora na ramky (hyperx fury 2666 mhz), procesor ryzen 1300x. Bohužel jsem psal asi na 6 servisů pc, zda by mi nepomohli s problémem a nikdo neměl zájem o práci. O co údajně jde je to, že bios je zastaralý a já prý učitě potřebuji update biosu pro procesor 1300x, takže tam musím dát slabší procesor 1200 a potom se možná člověk do biosu i podívá, to mi řeklo CZC, no pokud to je pravda...... tak proč mi speaker hlásí Basic memory 64k address check error, ramky jsem také kupoval nové a jsou již několikáté, kde mi řekli, že kompatibilita by měla být, opět při nejhorším s aktulizací biosu, zdroj a procesor bude na 100% v pořádku, může být vadné něco na desce? řešil někdo problém s deskou asrock fatality ab350 gaming mitx? Zná někdo schopný servis v Liberci? Co by mi pomohl s mojim problémem a nedokáže mi někdo říct přesněji kde může být problém? Zda má CZC pravdu nebo něco? Abych šel na tuty, abych nešel do servisu s biosem a pak nemusel kupovat novou desku. Díky

To máš jednu RAM? pokud kit tak je zkus prohodit nebo zkus jednu, podle manuálu do prvního slotu (můžeš ještě resetovat CMOS), v QVL na webu píšou, že to přímo testovali s nějakými Kingston 2666, ale je víc druhů nejen podle velkosti, ale či jsou dual rank, single rank.
ten asckok tam má docela detailní tabulku jak je osazovat: https://www.asrock.com/MB/AMD/Fatal1ty%20AB350%20Gaming-ITXac/index.asp#Specification