Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nadměrné využití VRAM

Dobrý den,

hrál jsem Kingdom Come Deliverance a začalo mi to házet pořád ten samý error - vyhledal jsem si ho a našel jsem, že to je problém s pamětí GPU. Což je ale divné, protože mám RX480 s 8 GB. Tak jsem si stáhl GPU-Z a zjistil jsem, že i když nic nemám spuštěné, kromě chromu, tak používám kolem 6 GB paměti. Jak je to možné? Při hraní mi to někdy naměřilo i 8,5 GB...potom se hra většinou vypnula.

Díky za odpovědi!

Hardware - CPU - AMD Ryzen 5 1600
RAM - 16 GB
MB - MSI B350
PSU - 620W Corsair
SSD 240 GB, HDD 1 TB

Pokud tam máš ten ofic. texturepack je možný, že si hra alokuje veškerou videopaměť, což by nemělo dělat problém a nepíšeš co přesně za chyby to píše, takže těžko poradit, využití VRAM i RAM dobře zobrazí i správce úloh, tam je potřeba trochu rozlišit od WDDM 2.x paměť vyhrazenou GPU a sdílenou paměť, čistě Win si nemůže brát tolik VRAM, když nic neběží možná tak 500MB záleží od rozlišení, pozadí plochy atd. pokud ukazuje několik GB asi někomu těžíš bitcoiny.