Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Instalace Windows - vyhazuje různé hardwarové chyby

Ahoj všem.

Včera se mi dostal do rukou PC s tím, že nejde nainstalovat Windows, tak jsem řekl, že to bude pohoda, ale šeredně jsem se zmýlil.

K PC jsem dostal originální DVD jak WIN 7 tak i WIN 10. Normálně nabootuju, ale při instalaci to vždy vyhodí hardwarovou chybu, pro jistotu pokaždé jinou, takže to ani vypisovat nechci.
Zkoušel jsem obě DVD, a další moje servisní. Celkem 6 kusů.

Ramky prohozeny, vyměněny, zkoušeny po jedné a v memtestu po nabootování z DLC boot je všechno v pohodě. Mini WIN 10 naskočí tak 1 z 10 pokusů i při odpojeném disku, potom blue screen. Memtest byl puštěný cca 10 hodin.

Další věc byl zdroj, taktéž stejný problém. Myslel jsem, že bude vadná deska. Po vytažení na stůl, stejný problém. Vyměnil jsem desku, aktualizoval BIOS-stejný problém.

Nenapadá vás ještě něco, kromě vadného procesoru? Ten už jsem objednal na pondělí. Grafiku jsem vyndal jako první a zkouším na integrovanou.

Procesor: corei5-6500
desky: Msi B150Mate, Asus Strix B250G Gaming
Zdroje: Oba dva Seasonic, 100% funkční

Edit: Bios resetovaný, fast boot zakázaný. Mě už nic jiného nenapadá.

Změna předmětu, původně: Instalace Windows (host)
Změna kategorie, původně: Software (host)

Podle všeho právě nejel. Je to nějaká nově postavená sestava, která nefunguje od začátku. Ale jedna deska je nová, ta druhá byla vyměněna s tím, že ta původní je vadná a v tomto stavu se ke mně ta sestava dostala . Ale chová se to úplně stejně. Mini WIN 10 jsou live WIN 10 v programu DLC boot. Je tam i XP a WIN 7. Dobrý nástroj, podobný Hirensbootu, mockrát pomohl. Linux jsem taky zkoušel, konkrétně Ubuntu, ale náhodně vyhodí chybu.

To je přesně to jediné, co mě napadá. Zkoušel jsem dokonce zvýšit napětí, snížit takty, ale to taky nepomohlo. No nic, uvidíme v pondělí...
Ale díky za tip, zkusím ještě zakázat jedno nebo dvě jádra, co to udělá.

Edit: Čoveče, tak máš pravdu. Aspoň mám jistotu, že je to procesorem. Pokud povolím v BIOSU jen jedno jádro, tak to jde v pohodě. Pokud dvě a víc, tak stejná chyba :-) S tím se setkávám prvně. Díky za tip :beer: