Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač s Windows 10 se nevypíná

Zdravím, narazil jsem na velmi zvláštní problém.
Zjistil jsem, že již 8 dní nemám vypnutý systém Windows (ve správci úloh mi to píše dobu od spuštění 8 dní a nějaké drobné), ačkoliv každý večer dávám přes nabídku start vypnout. Navíc mám na disku C asi 6 GB velký soubor hiberfil.sys, který asi souvisí s hibernací, do které se přepíná systém místo vypnutí. Čím to může být? Nepamatuji si, že bych před 8 dny nastavoval něco kolem napájení. Vyresetoval jsem nastavení napájení a stejně to nepomohlo. Napadá mě, jestli to nějak nesouvisí s novou velkou aktualizací Windows.
Díky.

to se tak chová normálně ve výchozím nastavení, jestli chceš vypnout, musíš restartovat :-D
jinak je to v napájení označeno jako Rychlé spuštění jestli to chceš deaktivovat a tím odstranit hiberfil.sys stačí v příkazovém řádku zadat jako správce powercfg.exe -h off

Zruš v Správe napájania Fastboot (Rýchly štart). W10/8 začali tento kombinovaný spánok+vypnutie (kočkopes), používať. Zrejme po vzore prvých vojenských, terénnych US noťasov, ktoré mali na hdd nacapeného švába s fleš, aby sa mašina chovala po otvorení deklu na bojisku, ako kalkulačka.

W10 využíva zároveň, ako ostatné Windows dva spánky, RAM a Hiberfile. Tieto nemajú s vypnutím HW nič spoločné.