Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nanostation5 nedá sa pripojiť do webového rozhrania - nastavenia

Mám problém sa pripojiť do WEB GUI rozhrania pre nastavenie môjho klienta - režim AP. Je pravda, že už ho mám cca 8 rokov, ale stále funguje spoľahlivo...
Nikdy som nemal problém dostať sa do nastavení, no teraz áno...:.(

Po zadaní IP adresy sa zobrazí hláška "Nedá sa pripojiť". Skúšal som PC, ntb - Firefox, IE, mobil - default prehliadač, Chrome... , kábel, wifi, nič.

Čo som "vykoumal":

Reštart klienta pomôže, ale len na chvíľku - ihneď po reštarte sa do nastavení dostanem (vyplním meno heslo)- odhadujem cca max. do 1 min (možno menej), môžem prechádzať záložky, meniť nastavenia, ale po určitom čase (cca pár sekúnd - 1 min) už spojenie so serverom padne, no internet beží normálne ďalej, ping takisto, SSH cez Putty som skúšal - nie nepripojí sa...

Opäť pomôže len reštart a okamžité pripojenie, ale to trvá naozaj len krátko...

Máte niekto nejakú skúsenosť - radu, čo mám urobiť? Prihlásenie do nastavení vždy fungovalo bez problémov, netuším čo sa stalo a prečo, nič som so zariadením nerobil, nič sa v mojej sieti nemenilo...

no pro Engenius 2 /myslím že je to jen jiný název pro Nansatiton/se praví že je třeba nastavit nejdříve adresu síťové karty:
Select Use the following IP Address radio button and then enter the IP address
and subnet mask. Ensure that the IP address and subnet mask are on the same
subnet as the device.
For Example:
PC IP address: 192.168.1.10
PC subnet mask: 255.255.255.0

4. Click on the OK button to close this window, and once again to close LAN properties
window.