Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak upravit ceny v XML souboru

Zdravím,

potřeboval bych najít program či způsob, jak otevřít xml soubor, najít tento údaj "<PRICE_VAT>1214.76</PRICE_VAT>" a k ceně uvnitř přičíst 19% (znásobit 1,19 se zaokrouhlením na dvě desetinná místa) a uložil pod novým názvem. Pokud XML otevřu v Excelu, provedu úpravu a uložím, při ukládání mi to změní strukturu XML a poté už není pro Seznam validní.
Dále jsem zkoušel Notepadd++, kde jsem zprovoznil Python, ale tam zas nevím, jak napsad kód, který by mi vyhledal výše uvedené řetězce a upravil pouze cenu.

Poradíte mi někdo, jak na to?

Díky moc

Aleš

To vím bohužel také. Jedná se o e-shop německé firmy, který je lokalizovaný do češtiny a důvodu vytížení programátora nejsou stále schopný upravit XML soubor v rámci jejich e-shopu, rozhodl jsem se ho zatím upravovat mimo e-shop, než to udělají sami. Moje původní myšlenka byla upravit to v Notepadu++, který mi zachová strukturu a dokáže spolupracovat s externími programy a pluginy. Dle návodu zde https://www.youtube.com/watch jsem nainstaloval a zprovoznil Python, ale nevím, jak dál.Proto jsem se obrátil sem, zda vás nenadapá nějaký nástroj, program, postup, jak to zprovoznit.