Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem uspesnost detekce starych viru

Tak jsem likvidoval stary "svincik" a docela me prekvapila jedna vec.

Avast 4.8 pri bezne kontrole nedokazal detekovat stareho polymorfa - OneHalf. Je chyba jen u me, nebo je jeste nekdo, komu AV tyto relikty neregistruje?

Pokud by mel nejaky zdatny uzivatel AV programu to srdce to vyzkouset, na teto adrese muze... !!!ZAVIROVANY soubor OneHalfem!!! Ovsem pozor, soubor je skutecne zavirovan, tak jej neotvirejte ani nespoustejete, pro jistotu ani nestahujte, pokud "si nejste jisti v kramflecich...".

Nod32 ho odchytl jiz pri rezidentni kontrole...

Kráťovi to Avira našla. Ale on zbrkle hlasoval. :-) (LaKr) (Kráťa)

A co si s tym suborom robil? Ak si ho len mazal tak jasne ze ho rezidentna kontrola nezaregistruje (naco, necital sa jeho obsah). Ak si ho kopiroval tak zavisi ako mas nastavenu rezidentnu kontrolu. Keby si dal oscanovat cely disk tak myslim ze by ti ho nasiel, ak ho ma v databaze tak by ho nasiel urcite.
Inac spoliehat sa na Avast, no ja neviem. To radsej volim ziaden nech mi take softy zbytocne nespomaluju komp.

P.S> u exe virov ktore nakazovali ine exe sa spolieham na samo-kontrolu totalcommandera (kontroluje si vlastne exe). Ak by mi ieco nakazilo TC (a kedze ho vzdy spustam tak by ho to nakazilo) tak by som okamzite videl ze mam vir :-). Riesenie zavisi od viru, pri komplikovanych by nastalo restore zo zalohy systemovej particie. Exe-modifikujuce viry ale dnes uz nie su v mode takze to uz asi nehrozi.

Pokiaľ súbor premenujem na *.exe, com, bat, doc, Avira reaguje. Inak (img, txt) ani pri manuálnom spustení scanu vírus nenájde. Začínam mať pochybnosti o antivíráku ktorý rozhoduje o prítomnosti vírusu na základe koncovky.

Edit: Samozrejme, keby som nebol blbý a nastavil si scanovanie všetkých súborov tak ho nájde.
Ale aj tak je to zaujímavé s tými koncovkami.