Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SSD misto mechaniky -notebook

Ahoj,
chci vyndat DVD mechaniku z notebooku.
Mám Lenovo Z710 a rád bych tam dal SSD disk a rámeček Akasa N.Stor AK-OA2SSA-BK. Půjde místo toho? Rád bych tam dal SSD - WD Green 3D NAND - 120GB.
Bude to kompatibilní? Rád bych aby se ten notebook zrychlil.
Předem díky :-)

Přesně tak. Mám to myšleno, že ten SSD bude pro systém a pár programů a zbytek bude pro data a případný zbytek souborů. Momentální disk je totiž SSHD (500GB). Velikostně mi relativně stačí, tak proto jsem uvažoval o tak malém, ale popřemýšlím tedy o 250GB jestli do toho dát.
A rámeček zkouším vygooglit, ale ještě se mi to nepodařilo zjistit jestli opravdu sedne či ne :-(

v prvni rade bych hledal jak se da vyndat ven ta mechanika u vaseho notebooku - az bude ven tak by melo jit poznat jestli to je cca. stejne jako ty HDD supliky - rozmer, tvar, umistneni konektoru. Verzi SATA bych se netrapil - bud tam bude SATA3, nebo SATA2, u obou zarizeni - dane pouzitym chipsetem. I kdyby slo o SATA2, stejne to bude se systemem na SSD daleko sviznejsi.