Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ACPE Bios Error

Mám problém z načítaním Linuxu a zakaždým mi vypíše ACPE Bios Error. Skúšal som zresetovať bios ale nepomohlo mi, dal som obnoviť pôvodné prednastavenia Deflau ale nepomohlo. Neviete mi poradiť čo sa mohlo stať?

Najprv by bolo dobre si niekde najst podrobnosti toho erroru u teba (odstartovat ten linux u teba s nejakym debug modom alebo tak aby si videl vypisy konzoly a presne popisy errorov. Linux to vypisuje velmi podrobne v boot konzole.
ACPI je popis HW a HW eventov v urcitom jazyku, a je toho tam asi milion riadkov, a ked tam je error tak si precitaj ze v com konretne. Nasledne budes riesit dany konretny HW bud ho disablovat alebo ovplyvnit v BIOSe nieco s danym HW. Hlaska "ACPI error" je asi tak uzitocna ako hlaska "moje auto nejede lebo ma error".
Najprv len skus updatovat BIOS na aktualny a pouzi aj aktualny linux kernel ne nejake stare.