Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 - automatické nastavení aktualizací

Hezký den,

prosím vás o radu - jak docílit následujícího fungování?

OS Windows 10 Pro.
Potřebuji na PC zautomatizovat proces. Notebook používá "naivní uživatel", po kterém nelze požadovat, aby více přemýšlel a ručně ovládal nastavení aktualizačního procesu OS. Potřebuji provést automatické nastavení podle těchto podmínek:
1) Při připojení do wifi sítě VDSL modemu na O2 pevné lince se budou aktualizace OS automaticky stahovat, ale nebudou se automaticky instalovat.
2) Při připojení PC k internetu přes mobilní data O2 (notebook pracující v terénu) se nebudou aktualizace vůbec stahovat, protože mobilní data jsou extrémně drahá.

Následně znalejší uživatel příležitostně provede zálohu OS a instalaci aktualizací OS.
Jak zakázat aktualizační proces vím, jsem to schopný udělat i dávkovým souborem.
Nejsem schopný však pořešit nějakou aplikací identifikaci způsobu připojení k internetu a podle toho spouštění patřičné dávky pro povolení/zakázání aktualizací OS.

Je to docela oříšek a proto prosím o pomoc pány mistry IT.
Děkuji.

Človeče nešťastná, ak sa raz niečo nedá, tak sa nedá aj ak sa postavíš na hlavu a zakývaš ušami.

Servery MS využívajú spriatelené servery (o.i.akamai) situované na rôznych portoch, smerovačoch, IP adresách k tomu účelu, aby eliminovali nepriateľov spoločnosti pred nekalým "servisom" ich produktu.

Je jedno, na akej segergovanej frekvencii sa pripojíš OS W10 na wifi.

Pritom nedokážeš pochopiť v svojej malosti, k čomu slúži telemetria, appraiser, ceip zo strany geniálneho produktu, akým je OS Windows.