Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zesílení internetu do jiné části domu

Zdravím, mám doma natáhnutý internet pomocí antény-přijímače na střeše a kabel vyvedený o patro dolů zapojený do wifi routeru tplink se třemi anténami.

Do domu se přistěhovala do přízemí sestra a nechce řešit nové připojení k internetu, tak mě napadlo, jak to udělat by měla i ona dobrý příjem Wifi od mojeho routeru, protože nyní tam je signál velmi slabý (jedná čárka). Existuje nějaké zařízení pro zesílení signálu, popř. koupil silnější router? Předem Děkuji

je možné byty propojit lan kabelem? (stupačka, schodiště)

wifi skrz strop má jen nevýhody.
- větší útlum: tloušťka, provedení, obvyklé materiály
- špatnou polohu: šikmé šíření je hodné ztrátové, pro šíření kolmo dolů jsou méně vhodné svislé antény - k příjemci se dostává poškozený / zarušený / fázově posunutý signál jen z odrazů od stěn.

kabel se natáhne dolů, tam se připojí do levného ap, naladěného na jiný kanál (odstup aspoň 5 kanálů, nastavil bych mu i jinou ssid). a mohl by být třeba v centrální chodbě, odkud to má všude přes jednu zeď.
pak můžou s notebukem/founem hopkat po bytě se slušným signálem, který se líp šíří po patře než přes strop.
rb931 nebo rb941 (je lepší dát na zeď).