Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem U startu padá

Zdravím frajery a stručně nastíním problém. V netbooku (neb) Acer aspire one byl Linux Mint ve verzi 17.1 - chtěl jsem ho upgradovat na novější a přechod na verzi 17.3 byl bez problémů. 8) Po upgrade na verzi 18 ale už systém nenajel a vlastně se ani nehnul - dokonce se nerozsvítil monitor a ani nebyl vidět start pro volby v nastavení BIOSu, kdy volím přes F2 vstup k jeho nastavení. Odhadl jsem, že lehnul HDD :'(, jsem se rozhodl i pro změnu OS - ikdyž má netbook 2GB RAM, tak myslím CPU nestíhá a byl ještě v té verzi 17.3 těžkopádnější - a volba padla na Lubuntu. ::)
Jsem stáhl poslední verzi, vypálil na dvd, vyměnil HDD a vše zapnul - najela stránka, dal jsem F2, navolil v BIOS zdroj pro boot - tedy mechaniku ... a už to jelo - vše v pohodě, až do konce - do restartu (rst). :-\
Po rst začal neb najíždět, Lubuntu najel tak cca na 5s a zhasl, kdy na mně bliká kontrolka, jakoby byl neb v úsporném režimu. Musím "drbnout" znovu do tlačítka start - i několikrát - než se neb rozsvítí, ale jak se rožne, tak hned už s plně najetým systémem (do 3s), jen se pouze připojí k wifi a je plně provozuschopný. Systém je svižný a bezproblémový. Když neb vypnu - vypne se, ale třeba na druhý den, jak ho zapnu - situace se opakuje - Lubuntu najede na cca 5s a zhasne, kdy bliká ... . V čem může být problém? A jak ho řešit? :o
Budu rád za každou radu - tip.

Promiň hdd jsem řehlédl pokud live nemá problém tak se zeptám kde jsi vzal tento disk?? btw zkoušel si vypnout přes terminal?? sudo a nebo zkus tento bash: "#/bin/bash
# To shutdown (poweroff) similarly as Magic SysRq keys
if [ -n "$1" ];then pidbash=$1;else pidbash=$$;fi
echo "The pid of bash is $pidbash"
if [ $USER = root ];then
echo 1 > /proc/sys/kernel/sysrq
echo Input time interval between executing commands in seconds
read b
if [ "$b" -gt 0 ];then :;else b=0;fi
LANG=C ps awwx|tr -s " "|cut -d " " -f2|grep -v PID|grep -v ^1$|sort -rg|while read line;do
if [ $line -lt $pidbash ];then
echo I am killing process pid $line
kill -9 $line
sleep $b
fi
done
for a in r s u o;do
echo I will give Alt+Sysrq+ $a
echo "$a" > /proc/sysrq-trigger
sleep $b
done
else
echo Type root password to shutdown this PC
su -c "bash $0 $pidbash"
fi"