Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem FPV Dron - výběr pro začátečníka

Ahoj, píšu zde ohledně rady. Nedávno jsem byl v Plzni na dronfestu a neuvěřitelně mě zaujali závody FPV dronů.

Hrozně rád bych si to chtěl zkusit a pokusit se s tím časem aspoň trochu naučit. Ovšem počáteční investice mi v tomhle ohledu přijdou dosti vysoké(kolem 9k na rotoramě). Je možné sehnat nějaký rozumný model včetně ovládání za rozumné peníze? Mám k mobilu brýle pro virtuální realitu, dá se to použít? Dá se něco vybral i třeba na Aliexpressu? Budu rád za jakékoli rady a připomínky.

Dík za tip.

Dotazy: Na jakou vzdálenost dron funguje?
Je k tomu nějaká aplikace, abych mohl využít ty brýle?
Jaká je reálná doba letu na baterku?
Kamera se dá vyměnit? Případně dá se koupit něco trochu lepšího? (je jasné že i dražšího, že bych se dostal pod 3-3,5k jsem nepočítal)

Funguje na vzdálenost cca 90m
Aplikace Syma FPV, ale jestli jdou použít brýle nevím, nemám je.
Reálná doba asi 7-9 minut. Pokud děláš salta a natáčíš kamerou tak zhruba 6.
Ano, kamera jde vyměnit, dokonce i úplně vypojit. Doba letu se tak zvýší.

Edit: Výhody jsou: nízká cena, snadné ovládání a mód headless. Když ho zapneš, tak je jedno jak je dron otočený a posunutím páčky dolů letí k tobě.
Nevýhody: Asi jen ty baterie.