Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč Windows 10 stahuje aktualizace?

Mám Windows 10 Home. Momentálně mám verzi 1709 (build operačního systému 16299.371). V programu Služby (services.msc) jsem u položky Windows Update dal „Zastavit“ (což pořád platí) a „Typ spouštění:“ jsem dal na „Zakázáno“. Přesto si to Windows nějak automaticky změnil na „Ručně“ (resp. „Ručně (Spuštění aktivační události)“) a momentálně je na pořadu aktualizace na verzi 1803 („Stav: Čeká se na restartování.“). Takhle se mi to v minulosti stalo už asi dvakrát, že si to Windows sám přepnul, aniž bych to ve Službách udělal sám. Může mi někdo vysvětlit, proč to Windows dělá?

Mně v zásadě aktualizace nevadí, ale vadí mi, že to Windows restartuje, kdy se mu chce. To je ten vynucený restart a nic s tím nejde, max se to dá asi o nějakých deset dní odložit nebo nastavit doba aktivního používání, což ne vždycky pomůže, takže už se mi v minulosti několikrát stalo, že jsem přišel k počítači a zjistil jsem, že jsem přišel o rozdělanou práci. Což u starších Windows nebylo, zavedli to snad až u Osmiček.

Jak nevyplatilo?

Proste tam zvolis, ze mas zpoplatnena data a ono to bude prenosy dat minimalizovat. Ty preci nic neplatis navic. Je to nakonec jedinna casta, jak prenosy minimalizovat v Home edici.
Da se udelat nejake harakiry s Winows update, ale pokud treba jednou za cas aktualizovat chces, tak bys to musel prenastavovat pokazde, takze opravdu to nastaveni zpoplatnenych dat je jedinna rychle a jednoduse pouzitelna moznost.

jj, jenom pozor na to, ze to nastaveni je pro kazdou sit zvlast. Me to dost vytocilo, protoze jsem si to takhle nastavil doma na LANce, ale kdyz jsem prijel na chalupu a mel jsem opravdu pripojeni uctovane podle objemu dat, tak to byla jina sit (pres USB LTE modem) a uz to zase stahovalo aktualizace. Nastesti jsem na to pomerne brzo prisel (po stazeni asi 200MB dat) a zarazil to tim nastavenim („připojení účtované podle objemu dat“) jeste nejak tak vcas.

On je machr, ukrad Enterprise a ted je king.

Takze ve zkratce, pozor na to, ze mezi Windows 10 Home, Windows 10 Pro a Windows 10 Enterprise jsou pomerne znacne rozdily. V Home mnoho moznosti nemas, leda to pripojeni podle objemu dat. V Pro mas moznost odlozit update o 365 dni a v Enterprise to mas pod kontrolou nejvic.