Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NOVÝ Fujitsu LifeBook A557 vs REPASOVANÝ Fujitsu LifeBook E754

Ahoj všem, prosím o radu. Moc děkuji.

Zvažuji mezi nákupem ntb, oboje kolem 15. tis:
a) NOVÝ Fujitsu LifeBook A557 - Intel® Core™ i5-7200U 2.5GHz (3MB Cache, až 3.1GHz, 2-jádrový), 8 GB DDR4 2133MHz, 256 GB SSD SATA, 15,6" LED s rozlišením 1366 x 768 px, Intel® HD Graphics 620)
Výhody: je nový, 7. gen. úsporného procesoru, RAM DDR4

b) REPASOVANÝ Fujitsu LifeBook E754 - Intel® Core™ i7-4712MQ Processor (6M Cache, up to 3.30 GHz, 2-jádrový), 8 GB DDR3, 256 GB SSD SATA, 15,6" LED s rozlišením 1920x1080px, Intel® HD Graphics 4600)
Výhody: Svého času vyšší třída (původní cenovka kolem 40. tis), 4-jádrový procesor i7, kovové tělo, dokovatelný, podsvícená klávesnice

procesory řady "u" mají specifické použití : vyšší výdrž za výkon řekněme dvojnásobného atomu.
na office použití to může stačit, jednobuněční prvoci co potřebují "jednou za čas spustit hru" budou slzet.

ale každý má svoje priority: u mě vyhrává dock, někdo chce vidět herní benchmark novějších nanometrů.
linky jsi neuvedl, takže jde o obecné tlachání a ztrátu času.

Díky za reakci. Níže zasílám linky.

Počítám s tím, že RAM a disk si dám podle svého. Jde mi hlavně o procesor a další, co se nedá upgradovat. Já osobně inklinuji spíše k tomu E754, i když není nový. Hry určitě nehraju a nikdy jsem ani nehrál, už jsem velký kluk a mám jiné starosti. Potřebuji stroj hlavně na práci, aby mě ale nezdržoval. Hodně Office, stále několik současně otevřených záložek na webu, e-mailový klient, síťový disk, také často Photoshop, editace pdf, apod.
Nyní jedu na Fujitsu AH532 s 2. generací i3 a HDD (Win 8.1) a už cítím, že mě limituje. Chvílemi se seká a chroupe.

Podotýkám, že nejsem lama, které běží desítky nesmyslných aplikací na pozadí a po startu systému a má systém plný balastu. Naopak systém mám zeštíhlený na nejnutnější automaticky startující služby, pravidelně ho udržuji a čistím, zbytečné omalovánky mám zakázané. Taktéž automatické update všeho. Rád mám věci pod kontrolou.
Díky za rady.

https://www.lan-shop.cz/fujitsu-vfya5570m35accz-lifebook-a557-211036?gclid=EAIaIQobChMI67WRspLV2wIVB2cZCh2iOg7aEAkYASABEgL3gfD_BwE
https://www.pocitace24.cz/repasovane-notebooky/1342-fujitsu-lifebook-e754.html