Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s pamětí RAM

Ahojte měl bych dotaz mám 1x paměť RAM: Kingston HyperX Fury Black DDR3 8GB 1866MHz, a 1x paměť RAM: Kingston HyperX Fury White 4GB DDR3 1333MHz, když je dám do dual channelu tak se mi počítač nerozjede, jakmile dám každý na single channel tak se počítač rozjede, Bios vidí obě paměti RAM , ale total memory mám 8GB místo 12GB,(jedna paměť ram prostě nejede, i když ji bios vidí) neví někdo kde může být chyba třeba že má každá jiný takt v MHz?, Jinak jedná se o základní desku Asus A88XM-A , procesor: AMD A8-7650K. Díky za odpovědi.

8GB namiesto 12 mas preto ze mas zrejme jednu pamat single rank (tu 8GB) a druhu mas dual rank. Pri takejto kombinacii single + dual rank je mozne vyuzit z tej single rank pamate len polovicu jej kapacity. Nesmies to kombinovat dokopy.

Tu ti ziadny iny slot nepomoze. V prvom rade sa pozres na stitky tych pamati a zistis ake pamate s akym rankom mas, ci single alebo dual rank - bude tam niekde napisane 1Rx8 = single rank, 2Rx8 = dual rank. V tvojom pripade mam dovod sa domnievat ze ten 8GB modul mas single rank a ten 4GB modul mas dual rank. System vidi obidve pamate a obidve ti aj funguju tak ako maju, ale pretoze mas skombinovane single/dual rank moduly tak z toho single rank modulu vidi a ma k dispozicii len polovicu. Ak by si mal obidva moduly single rank, alebo obidva moduly dual rank, tak by si mal plnych 12GB. Takze tych 4GB daj prec a k tomu 8GB modulu si kup dalsi 8GB modul s rovnakym rankom ako ma ten 8GB modul co uz mas.