Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní notebook do 35 000 Czk

Dobrý den, hledám herní notebook do +-35k, chci, aby měl dobrou pevnou konstrukci, dobrý a věrný displej a hlavně taky našlapaný hw.
zhruba 4 jadro, 8-16GB RAM (Spíše 16) SSD(pokud m.2 tím lépe) GTX 1050Ti-1060(Radší 1060).
Líbí se mi: https://www.alza.cz/asus-rog-strix-scar-edition-gl503vm-ed032t-black-metal-d5263903.htm
Tak by mě zajímal váš názor na tento notas.
Vím, že stolní pc by vyšel lépe, ale bohužel potřebuji často převážet, tudíš potřebuji něco kompaktnějšího.
Ovšem nezlobil bych se za 17 palcový displej, ba naopak.
Děkuji

https://www.alza.cz/asus-rog-strix-gl503vm-fy014t-black-metal-d5150859.htm?visited=1

ASUS ROG STRIX GL503VM-FY014T Black Metal

Notebook - Intel Core i7 7700HQ Kaby Lake, 15.6" LED 1920x1080 IPS antireflexní, RAM 16GB DDR4, NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB GDDR5, SSD 256GB + HDD 1TB 7200 otáček, WiFi 802.11ac, Bluetooth 4.1, HD webkamera, HDMI, mini DisplayPort, USB 3.1 Gen 1, USB-C 3.1 Gen 1, podsvícená klávesnice, baterie 64Wh, Windows 10 Home 64-bit

Urcite do notasu na hry vzit GTX1060 a nepodcenuj disky. SSD 256GB + HDD 1TB 7200 je takrka idealni, da se i SSD 128 + HDD 1TB 7200. Nebo nekdo dela to, ze na SSD 128GB da OS a HDD vynda do externiho boxu na zalohy a na hry koupi SSD 500-1000GB.

Pozor si ale dej na tzv. SSHD 5400ot. je to nespolehlivy a strasne pomaly. U her potom clovek trpi, jak hrozne dlouhe jsou loady.

S disky mě nikdo poučovat nemusí, na ty si já dávám pozor, klasické plotnove nenechávam nikde, mám v plánu hned vyměnit za 500gb SSD. Na m. 2 systém, pár základních appek a zbytek na klasice 2.5.
Ale děkuji.

Jasny, ja jen, ze ten co jsi odkazal ma SSHD a ten je naprd pouziti i do externiho boxu, lepsi je koupit notas s SSD + HDD a ten HDD vymenit za SSD a dat do externiho boxu. O to mi slo, upozornit te na moznost vyuziti toho HDD jako externi. Je to docela dobra vec na zakladni zpusob jednoducheho zalohovani. Ale jestli to mas vyresene jinak a treba ten SSHD minis prodat, tak jasny, to uz musis vedet sam.