Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Interní 3,5'' HDD do stolního počítače na multimédia 3TB až 6TB

Dobrý den, ahoj,

vypadá to, že mi v krátké době po sobě odchází ve stolním PC už druhý HDD Toshiba 3TB - P/N: DT01ACA300.
U prvního se objevila vada po 3 měsících, úspěšně reklamován, u druhého se mi včera objevilo 8 pending sektorů - ani ne po 5ti měsících používání. Vypadá to tedy opět na reklamaci, kontrola povrchu v HDTune objevila vadný blok (červený čtvereček).

Budu se tedy muset začít poohlížet po novém interním 3,5'' disku 7200ot, 3TB až 6TB.

Chtěl jsem se zeptat, jestli můžu do PC osadit Seagate IronWolf, který je jako takový určený pro NAS. Využití disku bude: úložiště na video, hudbu, dokumenty, + instalace her (na systém mám 256GB SSD disk)

Chtěl bych disk s co největší kapacitou a za rozumnou cenu. Samozřejmě se dívám i na poruchovost, nechci abych po půl roce musel řešit reklamace jako tomu bude v případě mých dvou Toshiba 3TB disků.

Padly mi do oka tyto dva modely:
Starší:
https://www.czc.cz/seagate-ironwolf-6tb/200397/produkt se 128MB cache
a novější a trošku dražší:
https://www.czc.cz/seagate-ironwolf-6tb_2/224996/produkt se 256MB cache

Nebo je 6TB už moc? Jakože čím víc TB, tím je vyšší možnost závady? Jít raději do 3TB, nebo 4TB?
Obecně jsou verze PRO dražší, dá se věřit tomu, že když si připladím, více ty disky vydrží?

Děkuju za rady, případně kontrétní typ disku, který koupit.

A to ja bych nevahal sahnout po HGST, klidne neco z rady "He" plnene heliem. Sic to nejsou zrovna disky do desktopu, ale v ruznych kapacitach jich mam tady v polich uz pres 30 (a za chvili pres 50, zrovna jdu resit dalsi pole), maximalni spokojenost. Doted nebyl jediny problem, zato nejake WD obcas vymenim. O Seagate ani nemluve, tam je to vyrazne horsi - ne ze ne. (ja vim ze HGST patri pod WD, ale - je to proste Hitachi "harddiskova" divize koupena WD a jejich disky jsou v portfoliu WD "to lepsi" - i objektivne dle vsemoznych testu a reportu.)