Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 4k Monitor

Dobrý den plánuji koupi nového monitoru k pc sestavě sestava je výkonná je kupovaná před rokem s grafikou gtx1080TI a procesorem i7 8700k + ostatní komponenty ,zajímal by mě akorát názor jestli zůstat u full hd monitoru a nebo jít do větších rozlišení koukal jsem že 4k monitor má rozlišení něco okolo 3840x2160 samozřejmě jsou i větší ale otázka je zdali je vubec možně na takovém rozlišení hrát například PUBG a nebo counter strike Global offensive zdali to nebude sekat jen bych chtěl vědět názor k čemu se třeba 4k monitor vyplatí a jestli to nejnovější grafika zvládně utáhnout popřípadě co k plynulemu hraní dále mi připadá malá obnovovací frekvence monitoru co jsem koukal tak mají většinou 60 hz já mám 144hz full hd a příjde mi to lepší na fps hry než 60 hz ale nevím.
Změna kategorie, původně: Ostatní (karel)

Dobréj
- Ono, k tak vykoné grafické karte, bych IMHO osadil kdyz rozliseni FHD@1080p tak 144Hz, jinak je ta karta zcela zbytecna a mohl jsi zakoupit klidne i GTX@1060 ktera je na FHD@1080p*60Hz idealni.
- GTX@1080 i Ti verzi znam docela slusne za tu dobu a tech modelu co jsem mel sanci zkusit, nebo o nich napsat kratkou recenzi, bych ti spis doporucil 60Hz ale 4K@UHD + "HDR10 na 10Bit IPS/AMVA panelu"rozliseni které GTX@1080 zvlada opravdu presvedcive . Pak u tak vysokych rozliseni se Frames/s nehoni (na to musis jeste ten rok pockat :-)) a pro plynulost staci 60Hz, + Gsync také neni k zahozeni.
* Jak jednou zkusis vysi rozliseni jako treba 4K, FHD@1080p ti bude pripadat rozmazané a necisté s méne detaily (samozrejme recnicky, zalezi také na uloprice/palcu obrazovky a na urcitych preferencich, ja treba na zavodni preferuji FPS 120-144 a RPG/RTS rozliseni + 60-75Hz), zkratka z 4K se na 1080p spatne vraci :-p.