Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Repasovaný vs. nový NTB pro důchodkyni

Zdravím všechny,
scháním nějaký ntb pro "důchodkyni". Používat ho bude jen na poštu, webové stránky, dokumenty, prezentace. Nevím, zda jít do repasovaného nebo koupit nový.
Z repasů mě zaujal:
https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1057394-lenovo-thinkpad-t440.html
https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1065011-hp-elitebook-840-g1.html

nebo z nových:
https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-g50-45-black-bazar-d4257187.htm
https://www.czc.cz/lenovo-ideapad-320-15ast-sedocerna_4/223056b5/produkt

nebo něco dle vás, do 10 000 Kč
Děkuji za rady a zkušenosti.

All in one do 10 000 aby něco vydržel? Kde prosím žijete? :D Asi se přestěhuju. Podle mě ani All in one do 15 000 za moc nestojí ale už se to dá... Důchodce to nebude čistit ani se o to starat, all in one je hodně špatný nápad vzhledem k přehřívání a snadnějšímu způsobu poškození. To už radši ten notebook...

Nestačí raspberry + monitor ze smeťáku?

:D

Zabak

Alternativa : Podle popisu, no, musi jit o operacni sytém Windows 10 ?
- Na veskeré uvedené cinosti staci podstatne levnejsi "novy" tablet Android s FHD@1080p obrazovkou na "10" palcovy dipleji . (o iPad, o jejich cenach nemam bohuzel vubec predstavu, ale iPad 2018 s 32Gb ulozistem by se mel pohybovat okolo 8-9.000Kc)
* Repas, proc né, ale vzdy to bude od kusu (viz vyse Paul - uvedenyThikPad nemusi byt vubec spatna volba) a né vzdy nemusi mit treba dobrou baterii a NTB ktery musi byt stale na stole pripojen do el site = stolni PC :-)

Repasy som asi 3-4 roky predaval a uz to nerobim.
Kazovost cca 2-3x vyssia ako u novych nb, castokrat odide grafika hlavne.
Takisto spochybnujem vyber nb, pretoze nb je urceny na prenasanie a kto ma pc polozene na jednom mieste nb nepotrebuje.
Ovela lepsia volba su napriklad refurbished HP desktopy (small factory), kde za cenu do 10k mas novy monitor (24") a pc vhodny takmer na vsetko (okrem hrania) s oficialnym OS.
Je to male, je to skladne, blbo sa to prenasa a ma to vykon lepsi ako mnohe nove nb.

Hlavně u starších lidí už jsem se setkal s rozumným vysvětlením. Notebook vytáhnou dvakrát týdně, mohou ho položit kamkoli a potom ho zase snadno uklidí do skříně, kde nepřekáží. Stolní počítač (all in one taky) vyžaduje svoje pevné místo, takže trvale zabírá prostor i když ho nepoužívají. Můžeme se bavit o ergonomii, ale tu řeší člověk, který u počítače sedí 12 hodin denně. Pro občasného uživatele je to snesitelná nevýhoda. Nebo se zajdi podívat, jak se chovají k počítačům lidi v bytech 1+kk a podobných, které počítače neživí. Úplně stejně, vytáhnou notebook na stůl u televize, dvě hodiny do něj koukají, pak ho vrazí do skříně, mají prázdný stůl a zbytek řeší přes mobily.