Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem huawei p20 "ověření" stále vyskakující popup notifikace

Dobrý den,
prosím o radu. Zakoupil jsem si Huawei P20. Stále mě společnost Huawei bombarduje popup notifikací v systémové liště (všech notifikací). Tak cca 1x za 2-3 dny, furt dokola to odklikávám, že žádný Huawei ID zakládat nechci.

Dá se někde toto obtěžování vypnout? Opravdu nehodlám žádný Huawei ID zakládat... Zkoušel jsem googlit v AJ (disable huawei popup, huawei p20 still popup, huawei id still popup apod.) i CS, ale nikde se o tom nikdo nezmiňuje. Asi všichni rezignovaně založili IDčko...

Také sem přes hodinu hledal v Nastavení mobilu a nikde nic nevidím k odškrtnutí...

Děkuji.

touchwood: děkuji za nasměrování, už sem to našel. V kombinaci s Vaším infem, že jde o "huawei mobile services" jsem googlil a objevil, že to musím hledat ne na aplikacích, ale v "datech". Takže pro budoucí hledatelé:

Nastavení -> Bezdrátová připojení a sítě -> Datové přenosy -> Síťové aplikace : disablujte "huawei mobile services"

Disabloval jsem to nyní, uvidíme za pár dní jestli to pomohlo. Ale vzhledem k tomu, že touchwood poradil tuto službu, jistě to bude finální řešení a ještě raz díky ;)

Tak otevírám znovu tento topic :)

Bohužel ani po zakázání oné služby (huawei mobile services), resp. té datové komunikace (a restart telefonu), se situace nespravila a opět po 1-3 dnech na mě vyskakuje onen problém.

Vlezl jsem do datové přenosy znova a tentokrát zakázal tyto 3 služby a testuji zda to pomůže:

* Domovská stránka Huawei
* Nastavení Android
* Android System Web View

Atkuálně je vyplé:
AppGalery, Call Log Backup, CaptivePortalLogin, Carrier Services, ConfigUpdater, Duo, Facebook App Manager, Facebook Services (předinstalovaný výrobcem), FIDO UAF Client, Filmy Google Play, Fotky, Fotoaparát, Google, Google Partner Setup, HiCare, HiFolder, Hostitel MTP, Huawei magazine unlock, Huawei peneženka, huawei video, hudba, hudba google play, HwWifiProBqeService, Chrome, Intent Filter Verification Service, Klávesnice Swift Key, Market Agent Feedback, MirrorLink, OS Android je zašedivěle zaplej, PacProcessor, Poznámkový blok, Print Service Recommendation Service (ano service je v názvu 2x), Proxy Handler, Služba push je zašedivěle zaplá, Systém zálohování google, TalkBack, Text na řeč Google, Výchozí tisková služba, wifi direct, Zobrazovač HTML

Zaplé jsou:

Aktualizační program (EMUI)
Datová služba počasí
DISK Google
Email
Galerie
Gmail
Kalendář
Mapy Google
Motivy (Huawei)
Nastavení pracovního profilu--- další kandidát na vypnutí
Obchod google play
Exchange
Sync kalendář Google
Sync kontaktů Google
Youtube
Zprávy (sms)

- Nazdar, taky mám P20, žádný účet jsem zakládat nemusel, jen sem se namisto zalozeni pouzil (klikl na :) prihlaseni pomoci "googlu".
- Dnes to tak dela spousta jinych aplikaci, na misto zakladani uctu, zkratka 'fusion', pouzijes prihlaseni pomoci Google, typu : "zaloz novy, nebo prihlas pomoci Google, Facebook etc" urcite jsi to jiz videl uz u jinych aplikaci ci her, na webu. (zalozen bude, ale bude prirazen k tvému mailu, takle se nemusis zaobirat vytvarenim celeho uctu (= zadat mail + heslo), "i kdyz by to urctite zabralo min casu jak toto vlakno" ;-))

[TiP] ~ V praci mam spusten setric baterie ("stred", nebo stred, jsou tam jen dva, normal a max), nechodi zpravy, zadné reklamy, jen SMS + Volani, na sluzbu Mail mam danou vyjimku.
* Jinak jde i hromadné zastaveni notifikaci. Vyzkousené mam, pouzival jsem to hlavne v noci, nic neprokozlo. (jinak by Telefon letel do "rohu smrti :x:" svych prechudcu !! ) :-)

Děkuji. Samozřejmě si rad vážím, ale jde mi prostě o princip. Výrobce mi vnucuje něco, co je mi proti strsti. A když nemám možnost to přeskočit, není to svobodná volba. Pochopitelně bych ušetřil mnoho času... Ale zase jsem se naučil něco nového (kde lze službám odebrat práva na data + roaming). Takže bych to tak vyhraněně neviděl :-)