Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Další aktualizace win10

Mám verzi 1709, už asi měsíc mě wokna nutí do další aktualizace. Až jsem ji zahájil bylo na SSD disku kde je OS kolem 20 gb volného místa. Aktualizace se zastavila a žádala připojení ex. media což jsem udělal, připojený ex disk jen blikal a samozřejmě se nic nedělo. PC jsem vypnul a odpojil ze sítě aby se spustil. Nevíte co je tohle zase za bug? Mám s těmi aktualizacemi prostě smůlu, ale nikdy mi od nich nedají pokoj. Jinak na disku kde je OS vznikly teď a část už dávno 4 skryté položky. Jde především o skrytou složku "$WINDOWS.~BT" která zabírá už 18 gb volného místa a jistě se to bude stále zvětšovat. Mám strach složku smazat aby mi neklekl celej OS

Záplaty je možné nadobro v Registroch W10, Services WU, BITS, prípadne politikou Gpedit.msc zakázať, nikto ti ich nenacpe nasilu.

Dočasne vytvorené zložky 1803 kľudne zmaž, nemaj obavy. Trebárs maž v Núdzovom režime ak nezvládneš prístup so zvýšenými právami k týmto dočasným zložkám.

Tiež zmaž komplet zložku s jej obsahom: SoftwareDistribution
C:\Windows\SoftwareDistribution\*.*

Nemaj obavy, po reštarte sa znovu vytvorí.

1. použij nejprve cleanmgr.exe a odeber s ním všechny zbytky a přebytky minulých updatů, dočasné soubory, apod.
2. pokud se neuvolní dostatek místa, přesuň všechny své osobní soubory z profilu na jiný disk
3. jakmile se uvolní cca 40GB, můžeš s klidem aktualizaci spustit.

Vyčištění disku mě napadlo, ale už ne vyčištění systém. souborů :). Po jejich vyčištění skrytá složka "$WINDOWS.~BT" zmizela, ovšem místo 18 GB co zabírala na disku přibylo jen 9 GB. Nenapadlo mě že 20 GB volného místa nestačí. Myslel jsem že po aktualizaci vzniká jen složka "win old" která do 10 dnů mizí. Naposledy mi zabírala necelých 10 GB. Tak jsem něco pomazal a na systém. disku mám 45 GB volných, takže na něm nemám žádnou hru (velikost SSD 120 GB, 111 GB reálná velikost) až tu otravující aktualizaci nainstaluju hádám že s tím bude stejně zase nějaký problém. Jestli jde někde nastavit něco aby ty zbytečny aktualizace přestaly otravovat jak tu jeden uživatel zmiňuje rád se tento fígl naučím. Vypnutí služby win update ani program co jsem si našel aby aktualizacím zabraňoval nezabírají