Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC zapomíná DNS

Ahoj,
když se snažím připojit na stránku přes doménu (např google.com), musím nejdřív vlézt do nastavení IPV4(viz příloha), kde jen potvrdím nastavení stiskem OK, potom se mi jde připojit jednou. Pak musím udělat to samé, když chci na další stránku pomocí domény, jinak mi prohlížeč zobrazí hlášku "Server nenalezen" Připojím-li se pomocí ipv4(třeba 216.58.201.78 místo google.com), tak to funguje vždycky.
Příkaz ping na doménu taky funguje jen jednou(pak píše: Hostitele se nepodařilo najít), na IPv4/6 funguje pořád.
Budu rád za každou radu.

Po resetu interface a restartu PC bohužel žádná změna :/
Jinak je jedno jestli dam získat DNS nebo nastavim ručně pokaždé to funguje jen chvíli.
DHCP by mělo být v pořádku, ostatní zařízení funguji bez problému.
Napadlo mě jestli za to nemůže starý adaptér co používám, nainstaloval jsem ovladače na Vistu(novější nejsou) a mám 7. To se mi ale nezdá.

Na adrese DNS nezáleží, všechny se chovají stejně.

Dneska jsem to zkoušel a zase to chvíli běželo, pak to nešlo a teď po chvíli to zase "samo" začalo funguvat aniž bych musel potvrdit IPV4 nastavení - hm tak už koukám že to zas nejede, aktualizoval jsem dokola Seznam, který šel, ale jakmile jsem vlezl třeba na Google(který asi neměl PC nacashovaný) tak to zas nešlo.

DNS Jumper jsem nainstaloval - vidím že se dá vybrat DNS server, ale asi to žádné aktivní měnění DNS na pozadí beze mě nezařídí(?)

Tiez ti to moze prepisovat v routri nejaky instalovany toolbar v prehliadaci, alebo nejake rozsirenie prehliadaca cez javaskript. Mozno mas heslo pre pristup do nastavenia routra zapametane v prehliadaci. Exituje kopec routrov s deravym firmware do ktorych je mozne sa dostat aj bez toho aby javaskript to heslo vedel. Zvycajne ale len z lokalnej siete LAN, nie z internetu.