Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kombinace RAM 2133 a 2400 MHz

Dobrý den,
může dojít k nějakému problému,pokud ke stávajícím 8 GB 2133 MHz SO-DIMM přidám dalších 8GB ale s frekvencí 2400MHz? Výrobce doslova napsal, "jakoukoli 8 GB 2133/2400 MHz SO-DIMM", což se mi moc nepozdává.
Díky

Řešení:

- IMHO bych doporucil opravdu michat [RAM] stejného "vyrobce/kapicity/casovani".
Takze to nepojede ? To netvrdim, po technické strance (kdyz bude ram rozeznana zakladni desku), pojedou na frekvenci ty nejnissi, v tvém pripade budes na 16Gb@2133Mhz
* Zkratka jak je v DIMM slotu RAM ktera ma frekvenci nisi jak ostatni, tak budou pod-taktovany na profil te s nejnisi frekvenci.

[TiP] ~ Ono by slo mozna jit pres [XMP] profily a lehce OC tu 2133 na 2400 (dle HW moznosti), ale ver mi, ze ten 200Hz rozdil nikde nepoznas, typuji podklad mas Intel na 1151@KabyLake ? Ze ti pojedou na "2133" nebo "2400" uz je nejak jedno :-).

[MUZE SE HODIT]
- Popripade pomoci [PowerShell] :

Get-CimInstance win32_physicalmemory | Format-Table Manufacturer,Banklabel,Configuredclockspeed,Devicelocator,Capacity,Serialnumber -autosize

* Muzes pripsat "ConfiguredVoltage" v pripade ze chces videt i jejich napajeni, tak jako "PartNumber" jestli chces znat vyrobce :

[82671-powershell-ram-jpg]

BANK : Ve kterém poradi jsou vlozeny (jako na obrazku prvni a treti (1-3)
FIALOVA : Frekvence
ORANZOVA : Ve kterém DIMM slotu je osazena (takle kuprikladu vidis osazeni a nepotrebujes "otvirat PC")
ZELENA : Kapacita (velikost RAM)
CERVENA : Vyrobni cislo

- Ilustracni obrazek codu pro zobrazeni vyrobce [RAM] pomoci Powersehl :
* V mém pripade BLS8G4D240FSB.16FBD2

Get-CimInstance win32_physicalmemory | Format-Table Manufacturer, PartNumber

[82672-vyrobni-kod-ram-png]

- Veskére informace si muzes nechat vypsat pomoci prikazu :

Get-CimInstance win32_physicalmemory

- IMHO bych doporucil opravdu michat [RAM] stejného "vyrobce/kapicity/casovani".
Takze to nepojede ? To netvrdim, po technické strance (kdyz bude ram rozeznana zakladni desku), pojedou na frekvenci ty nejnissi, v tvém pripade budes na 16Gb@2133Mhz
* Zkratka jak je v DIMM slotu RAM ktera ma frekvenci nisi jak ostatni, tak budou pod-taktovany na profil te s nejnisi frekvenci.

[TiP] ~ Ono by slo mozna jit pres [XMP] profily a lehce OC tu 2133 na 2400 (dle HW moznosti), ale ver mi, ze ten 200Hz rozdil nikde nepoznas, typuji podklad mas Intel na 1151@KabyLake ? Ze ti pojedou na "2133" nebo "2400" uz je nejak jedno :-).

Tak to je hloupý. Nemám ani šajnu, jaká RAM tam vlastně je :-( Teď jsem to měl otevřené a z ramky nejde přečíst asi nic - je to "on board", takže není vidět celá. Každopádně lepší 16Gb@2133Mhz než 8GB@2400Mhz. Mívám s operační pamětí problém - kvůli práci mám otevřených hodně oken v prohlížeči a Chrome si veme 3 GB jak nic, k tomu Thunderbird a program pro práci a je plno...
Díky za odpověď

[MUZE SE HODIT]
- Popripade pomoci [PowerShell] :

Get-CimInstance win32_physicalmemory | Format-Table Manufacturer,Banklabel,Configuredclockspeed,Devicelocator,Capacity,Serialnumber -autosize

* Muzes pripsat "ConfiguredVoltage" v pripade ze chces videt i jejich napajeni, tak jako "PartNumber" jestli chces znat vyrobce :

[82671-powershell-ram-jpg]

BANK : Ve kterém poradi jsou vlozeny (jako na obrazku prvni a treti (1-3)
FIALOVA : Frekvence
ORANZOVA : Ve kterém DIMM slotu je osazena (takle kuprikladu vidis osazeni a nepotrebujes "otvirat PC")
ZELENA : Kapacita (velikost RAM)
CERVENA : Vyrobni cislo

- Ilustracni obrazek codu pro zobrazeni vyrobce [RAM] pomoci Powersehl :
* V mém pripade BLS8G4D240FSB.16FBD2

Get-CimInstance win32_physicalmemory | Format-Table Manufacturer, PartNumber

[82672-vyrobni-kod-ram-png]

- Veskére informace si muzes nechat vypsat pomoci prikazu :

Get-CimInstance win32_physicalmemory