Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze nainstalovat win 10

Dobrý den lidé mám problém potřebuji přeinstalovat win 10. Mám problém že nejde pc obnovit vůbec nijak nejde reinstal systému nejde prostě nic. Dnes jsem zapnul pc a naběhne mě pouze modrá obrazovka ale můžu dělat co chci a dál se nedostanu. Možná padl disk s win tak jsem si řekl že to celé reinstaluji a bude klid mám tedy boot na flash disku. Jak jsem chtěl bootovat tak mě u výběru naskočilo toto Nelze nainstalovat Windows 10 vybraný disk má styl oddílu GPT.
Myslím že to bylo takhle a win nejde nainstalovat na žádný disk.
Musí být ten daný disk prázdný nebo co to prosím znamená ?
Nebo ví někdo jak reinstalovat systém z biosu ? Mám Asus 350a desku.

-

Nelze nainstalovat Windows 10 vybraný disk má styl oddílu GPT.

- Jen otazecku, mate nastavone v BIOSe OS jako UEFI nebo Legacy ? HDD /AHCI
- A druha, to instalacni zarizeni jsete delal Vy, pokud mozno pomoci jakého SW? Kdyz jste to instalacni zarizeni vytvarel, oznacoval jste instalace pro [GPT] pro [UEFI], nebo ?

- Zkusime to tedy jinak.
- Mate PC nebo NTB (notebook) ?
Notebooky maji zpravdila na HDD bokem skrtyty "RECOVERY" oddil, ktery slouzi k obnoveni OS na tovarni nastaveni.

- Do BIOSu se dokazete dostat, nastavoval jste v nem neco, obnovoval ?
- Ted zpet k tomu instalacnimu zarizeni, ted Windows k instalaci je ted kde ? Na CD, USB klic ?! Vytvarel jste ho sam ?
* Jestli ano, pomoci jakého programu (softwéru).

[TiP] ~ Pri spusteni instalacniho zarizeni (jako by jste chtel delat cistou instalaci Windows), mate pred samotnou instalaci moznot "REAPAIR" (oprava), zkousel jste tuto moznost ?

*Ilustracni obrazek pozice moznosti "REPAIR".
(Nasledovne budete mit i mimo moznost opravy kterou urcite zkuste i k dispozici dalsi metody jako "recovery", nebo "bod obnovy").
[82673-opravit-windows-png]

Dnes jsem zapnul pc a naběhne mě pouze modrá obrazovka ale můžu dělat co chci a dál se nedostanu

- Provadel jse nejaky UPdate HW casti , jako instalace novych ovladacu ?
* U tech modrych obrazovek byva z pravidla i nejaky "KOD", myslite ze by jste ho mohl opsat nebo vyfotit ? Ten primo znazornuje, oznacuje co tu modrou obrazovku vyvolava, tak si dokazete predstavit dulezitost této informace ktera by nas mohla posunout o krok dal :-)

Zkusil jsem vše nejspiš se mě pokazil win tak jsem si řekl jak jsem psal že to celé obnovím a mám stolní pc a 3 disky. Jinak pc celkem rozumím ale spíše hardwaru. Ale to je jedno no žádné jiné možnosti nefungují je to samí error bod obnovení i celkové obnovení pc.
Jo a na jednom disku už win je ale tam jsem to samozdřejmě neinstaloval musí být disk prázdný ?
A mám boot s fleshdisku a pc to čte už mě to otevře nastavení jazyka a tak ale nemůžů prostě vybrat ani jeden disk.

Ano, systémový oddiel alebo disk na ktorom je pôvodný prvý sektor (cluster) musí byť zmazaný. Jedná sa o prvý sektor, ktorý musí byť absolútne čistý pred formátom tabuľky NTFS. Tento I. sektor obsahuje kvantum údajov o HW nastaveniach Bios, ZD, delení diskov a o nainštalovanom pôvodnom OS.

Nástroj z ISO W10, po nabútovaní mašiny; Diskpart.exe - Clean (listovanie v diskpart si vyhľadaj na nete).

V Bios vypni položku; "Secure boot" a prepni na legacy (ak existujú).

Inštaluj na MBR (nie na GPT) v prípade, ak nevyužívaš veľkokapacitné úložiská nad 3TiB a tiež, ak nevyužiješ pri x64 bit. OS viac, ako štyri primárne oddiely. (Napr. Multiboot, logické delenie diskov).