Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bitová kopie.

Dobrý den. Chci si dát do NB SSD a na něj udělat bitovou kopii s ze stávajícího HDD. Protože NB má ještě starý typ optické mechaniky která má podivnou ,,zástrčku“ ke které nelze sehnat rámeček, musím tu kopii udělat jinak. Nechce se mě kupovat externí rámeček skoro za litr, který bych použil jen jednou.
Otázka zní: lze udělat bitovou kopii ve stolním PC? Děkuji za odpověď.

Bitovú kópiu môžeš spraviť v stolnej mašine. Ale volá sa to klon.

Klonuje sa komplet disk bit-po-bite spolu s voľnými sektormi na iný voľný pevný disk. Disk určený pre klon môže byť aj externý, ložiskový, fleška, len musí byť rovnakej kapacity prípadne väčšej. Klon na posunutom disku zmaže cugrunt všetky dáta a prepíše ich novými (bacha na vec).

Tiež nepíšeš, aký si si vybral nástroj (SW) na klon. Lebo obnova správne vyrobeného klonu môže znamenať bolestivý pôrod pre lamu.

Kupovat rámeček do CD mechaniky je opravdu nesmysl. Kup si box na externí 2,5" disk, přes něj provedeš klonování disku a po jejich výměně pak do něj strčíš starý disk a budeš máít externí USB disk.
Ceny externích boxů na 2.5" HDD se pohybují od 300,-

Podporu pro SSD si představuješ jak? maximálně systém při použití SSD vypne některé funkce a při vytváření oddílu provede zarovnání. Tohle vše jde nastavit ručně.
Přístup na SSD? Tam nic speciálního nepotřebuješ, je to standardní SATA disk a ovladače na řadič tam máš.
Rychlost SSD se projeví, i když ji nevyužiješ úplně naplno, bude to několikrát rychlejší než plotnový HDD