Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Therefore

dobrý den všem,
po nastavení AVAST mne sužuje jakýsi program THEREFORE, jenž znemožňuje otevření jakéhokoliv i staršího souboru v doc, docx.
Objevuje se jen prázdná tabulka THEREFORE skoro na celou plochu a pak hláška o chybě kontaktu s web serverem. Jak se toho zbavit?

tím administrátorem jsem já sám, ale nejsem takový frajer, abych to THREFORE uměk najít pro odinstalování. Pod hledáčkem průzkumníka není a v seznamu Ovládacích panelů taky není. Přesto se při pokusu o otevření jakéhokoliv souboru doc/docx objeví on a nejde s ním nic dělat.

neumím si vysvětlit, jak se mi to THREFORE sem sostalo a velmi rád bych to zjistil. Spojuji to s tím, že jsem naletěl na nabídky Avast a nainstaloval ho, pak i provedl "uspání" asi 15 doporučených nepoužívaných programů a nechal "vyčistit" počitač párkrát. Výsledkem bylo žádné zrychlení a ten THREFORE, jenž zablokoval používání Wordu. Možná, že je vše jinak a že ten THREFORE je něco užitečného a jen jsem neuměl vyjít z jeho základního menu. Zkuste to někdo.

vím že jsi důchodce, píšu proto jednoduše a stručně:
1) avast je bezcenná sračka, která ničemu nezabrání, proti většině dnešních nákaz je neúčinná. navždy to svinstvo odinstalovat.

2) ta věc therefore může být makrovirus v dokumentech, teď záleží co to všechno dělá:
- jestli stahuje další komponenty malware, brzy bude hůř.
- jestli je náhodou blbě napsaná a zkolabovala na češtině, máš možná trochu štěstí.
můžeš zkusit adwcleanerem prohledat pc, co najde smazat.

jestli máš vysoký tlak apod, dál nečti:
- jestli je to instalátor šifrovacího viru, pravděpodobně už jsi přišel o všechna svá data (dokumenty office, fotky)

3) jestli si s kolegy důchodci navzájem vyměňujete soubory mailem (přílohy, ve kterých se píšou samé alternativní "pravdy"), toto je výsledek.

dík za vše. Avast odinstaluji.Škoda jen, že jsem mu sdělil údaje o platební kartě. Zatím jsem ale nic neplatil. AdwCleaner jsem spustil, vymazal 30 případů, tyto čtyři ale
nemohl, nebo nechtěl:

Not Deleted ????????? — ??????
Not Deleted MSN Homepage & Bing Search Engine

***** [ Chromium URLs ] *****

No malicious Chromium URLs cleaned.

***** [ Firefox (and derivatives) ] *****

No malicious Firefox entries cleaned.

***** [ Firefox URLs ] *****

No malicious Firefox URLs cleaned.

O THEREFORE jsem našel historii a vymazal ji. Tím se mi otevřely soubory doc/docx na všech místech. Ale samotný program nevím kde je schovaný.
Těm prstům, které toto vyťukávají, již bylo 87. Kdybych měl na Tebe kontakt, vážený, poslal bych nějaký užitečný výplod za námahu. Například, aby nebolela záda.

adwcleaner si vyžádá restart, když nemůže některé doplňky / programy vymazat za běhu.
když si člověk není jistý jestli se všechno odstranilo, jde ho po tom restartu spustit znovu.

Not Deleted ????????? — ??????
Not Deleted MSN Homepage & Bing Search Engine

škodlivý doplněk je nejspíš v cizí znakové sadě (čínsky apod), proto jsou otazníky místo textu. a třeba kvůli tomu názvu s ním neumí zacházet.
- přečíst si původní log kde bude možná cesta k souboru na disku.
- v pořádném správci souborů se zobrazením skrytých souborů (totalcommander a podobné) najít tu věc a zkusit přejmenovat / smazat.
do té doby nakažený internet explorer nepoužívat.