Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zamrznutí PC při jednoduché práci

Ahoj, koupil jsem si nový PC, docela výkonný (I5 4460 3.2Ghz, MSI Z97 Gaming 3, Corsair vengeance RED 8GB 1600Mhz, SSD Samsung EVO 250GB, Win10 64bit)
A mám problém, že mi během naprosto běžné práce v průzkumníku Windows zamrzne a nereaguje na nic jiného než podržení vypínacího tlačítka. Někdy naběhne hláška o tom, že Windows přestal reagovat, jindy se jen načítá kurzor.
Zkoušel jsem Windows přeinstalovat v ovládacích panelech a beze změny. Když jsem sledoval procesy během zaseknutí, tak PC nebyl nijak zvlášť zatížen - viz. foto (takhle to už zůstalo zaseknuté a musel jsem PC restartovat)
Je možné, že je PC třeba špatně poskládaný a komponenty si spolu nerozumí? Nebo že mi chybí nainstalovat nějaké ovladače? Asi je obojí blbost co? Opravdu si už nevím rady, kde hledat problém... :/
Předem díky za případné rady.

1) asi nejhloupějším ukazatelem ve windows je vytížení disku ve správci úloh, udávaná v procentech.
tobě to ukazuje 50%, můžeš napsat čeho je rychlost 50% a kolik to je? (za tuto hloupost může m$)

2) nevěřím že ty tvé ultimate verze sw jsou legální. v zahnojeném systému může záseky způsobovat cokoliv: vir i prostá nekompatibilita (prohlížeč událostí - protokoly windows - aplikace, systém)
a viz další bod: často si ty lidi umrtví pc pochybným antivirovým balíkem, když je to "zadarmo", pak se diví.

3) warezáci nepotřebují nic chápat, protože si všechno ukradnou. ne-instalace ovladačů podle toho obvykle vypadá.
že existuje nějaký základní chipset driver, intelem pro ssd doporučovaný i rapid storage - to je nezajímá.

4) deska tvého nového pc se už dávno neprodává, stejně tak cpu. čili je to bazar a prodávající mohl velmi dobře vědět, proč se toho zbavoval.

Zkoušel jsem Windows přeinstalovat v ovládacích panelech

když už je to nesmysl, aspoň že je nějaká sranda.